referat-ok.com.ua

Для тих хто прагне знань!

Особливості роботи тренера з різними типами замовлень

Кожен корпоративний тренінг розробляється спеціально під його особливі задачі. Тільки так навчання буде влучним і ефективним. Розроблятися і проводитися тренінг може як корпоративним (внутрішнім) тренером, так і зовнішніми фахівцями.

При організації та проведенні тренінгу потрібно звернути увагу на наступні позиції: хто є постановником завдань для тренінгу (керівник організації, керівник підрозділу, в якому працюють майбутні учасники тренінгу)? Які провідні потреби учасників тренінгу? Як правильно сформулювати цілі тренінгу? Чи необхідно проводити діагностику ефективності роботи майбутніх учасників до тренінгу? Які методи використовувати для оцінки ефективності їх діяльності? Як розробити зміст і структуру тренінгу? Які методи будуть використовуватися в тренінгу? Який методичний матеріал отримають учасники? Які умови необхідно створити для проведення тренінгу? Як будуть оцінюватися результати тренінгу (самими учасниками, замовником, тренером)? Чи буде використовуватися методика посттренінгових супроводу?

Для того щоб тренінг був успішним, важливо точно визначити цілі тренінгу. Мета — це очікуваний результат, на який орієнтований замовник. Він повинен бути конкретним, досяжним і вимірюваним (за якісними або кількісними показниками). Бажано до тренінгу провести знайомство з організацією, поспостерігати за роботою людей, які стануть учасниками тренінгу. У разі необхідності, можна використовувати спеціальні процедури для оцінки ефективності професійної діяльності та спілкування майбутніх учасників. Серед них: спостереження, інтерв’ю, оцінка персоналу, анкетування, фокус-група або групове обговорення. Існують спеціальні методики. Наприклад, при підготовці тренінгу продажів рекомендується провести методику «Секретний покупець», яка дозволяє, за допомогою спеціально підготовлених експертів, оцінити якість роботи фахівців з продажу.

Ведучий тренінгу, його особистісні особливості, знання, вміння є, в певному сенсі, засобом розвитку як окремої особистості учасника, так і групи в цілому. Позиція тренера, його стиль і методи роботи з групою не можуть бути протягом всього тренінгу одноманітними. Вони залежать від потреб учасників, груповий ситуації, рівня розвитку групи.