referat-ok.com.ua

Для тих хто прагне знань!

Свята в Іспанії

Вступ.

1. Загальна характеристика свят Іспанії.

2. Іспанські ярмарки та фестивалі.

Висновки.

Список використаної літератури.

Вступ

Традиційно іспанці зустрічають весну цілою низкою свят і фестивалів, більша частина яких має давню історію й устояні традиції. Так, Гранада й Кордова проводять Травневий Фестиваль Святого Хреста. У ці дні площі, вулиці, балкони будинків прикрашаються квітковими композиціями, усюди можна побачити повиті квітами хрести. Найбільше пишно відзначають це свято в гранадських районах Альбасин й Ель-Реалехо.

У Кордове з 3 по 14 травня проходить традиційний Конкурс двориків — хазяї прикрашають свої дворики квітами в горщиках, букетами, живоплотом, елементами природного дизайну й народних промислів, і запрошують всіх бажаючих глянути на їхнє оздоблення. Традиційно в конкурсі беруть участь двори найстарших районів міста, відразу проходять веселі виступи й музичні подання.

З 11 травня в Мадриді проходять грандіозні свята, присвячені заступникові міста — Св. Ісідро (Св. Ісідор), досягаючи піка 15 травня на площі Пласа-Майор і триваючи ще тиждень. Проводяться карнавальні ходи, спектаклі, вуличні концерти, релігійні процесії й корида. Карнавал з ходами й маскарадами, що завершується в п'ятницю "Похоронами Сардини", відзначає переддень Великого поста.

У день Св. Антоніо (13 червня) проходить традиційне "свято наречених" у каплиці Сан-Антоніо-де-ла-Флорида — за традицією молоді кравчині повинні покласти 13 шпильок на хрестинну купіль і чекати благовоління святого. З 6 по 15 серпня святкуються дні Св. Лоренсо, Св. Гаетано й Пречистої Діви де-ла-палома. Під час цих свят улаштовуються процесії, народні гуляння, вуличні концерти в парку Вістильяс й околицях міста.

1. Загальна характеристика свят Іспанії

Є країни, де що ні день, то — свято. Іспанія якраз така країна. По-іспанськи свято — це фієста. У Іспанії в кожному місяці як мінімум десятка два фієст. Вся країна танцює просто неба, хто — фламенко, хто — хоту, хто — сегідил’ю, а хто і хоровод сардану. В кожного міста є святий заступник на честь якого і влаштовуються свята. Жителі Валенсії славляться на всю Іспанію кращими в світі апельсинами і найгучнішими петардами і фейєрверками.

Багатство і старовина традиційної іспанської культури, різноманіття її витоків визначили красу і оригінальність свят, що відзначаються щорік в селах і містах Іспанії. Близько 200 свят і фестивалів в Іспанії мають туристичне значення, а деякі з них популярні у всьому світі.

— У лютому по всій Іспанії святкують карнавал. Особливо він цікавий в Кадісе і Тенеріфе, де музика, веселість і велика кількість фарб і кольорів абсолютно міняють повсякденний ритм життя цих міст.

— У березні у Валенсії особливе свято — день Святого Іосифа, заступника теслярів, який наголошується 19 березня по всій Валенсії. Свято називається “фальяс” і існує з середніх століть. Цього дня багато століть тому міські теслярі і червонодеревники спалювали на вогнищах стружки, що накопичилися за зиму, і тріски, а вже потім з відходів почали робити забавні фігурки. Туристів пригощають пекельною сумішшю горілки з шампанським і апельсиновим соком, дівчата і жінки в нарядних платтях прикрашають розкішними кольорами фасад церкви Десампарадос. Кульмінацією свята стає парад виготівників фальяс.

— Святий тиждень — весняне свято з великою кількістю хресних ходів, традиційних і барвистих релігійних процесій. Найоригінальніші і значніші з них проводяться в Кастілії (Вальядолід, Куенка і Самора) і в Андалусії (Севілья і Малага).

— У квітні відкривається ярмарок в Севілье. Територія ярмарку, обладнана щорік заново, перетворюється на якесь місто в місті. У павільйонах ярмарки п’ють, співають і танцюють вдень і вночі.

— У травні проводиться свято Богородиці Росио: традиційна андалуська процесія, що складається з вершників і піших людей, які прямують до обителі в Аямонте, недалеко від парку Доньяна, де знаходиться зображення Богородиці.

— У Памплоне з 6-го по 14 липня проводиться знамените свято св. Ферміна, під час якого молодь біжить попереду биків по вулицях міста.

Щорік в Іспанії проводяться крупні фестивалі. Найбільш відомі:

Червень — липень: міжнародний музичний фестиваль в Гранаде. Концерти. оперета, класичні і сучасні танці і фламенко.

Вересень — жовтень: міжнародний музичний фестиваль в Барселоні Симфонічні і духові оркестри, хори і солісти.

Друга половина липня — перша половина серпня: міжнародний музичний фестиваль в Сантандере. Музика, танець, театр.

Кінець червня — початок серпня: театральний фестиваль в Меріде. Класичний греко-латинський і середземноморський театр.

Вересень — національний фестиваль класичного театру в Альмагро. Класичний іспанський і світовий театр, міжнародний кінофестиваль в Сан-себастьяне.

Середина вересня — початок жовтня: осінній фестиваль в Мадриді Концерти, опера, драма, класичні і сучасні танці.

Жовтень — міжнародний тиждень кіно у Вальядоліде. Тиждень релігійної музики в Куенке проводиться за тиждень до Святого тижня.

Фальяс — так називається свято, що проходить щорічно з 16 по 19 березня в місті Валенсія. Він присвячений до дня св. Йосипа, що вважається заступником тесль і столярів. Раніше представники цього цеху в день свого патрона зі сміття, різні залишки свого виробництва й т.п.

Фальяс — багатофігурні композиції з легких і горючих матеріалів: картону, фанери, дерева, пап'є-маше. Як правило, ці композиції в комічному виді показують відомих людей: політиків, артистів, спортсменів, відомих телеведучих, тореро й інших знаменитостей. Іноді вони персоніфікують які-небудь пороки або виступають алегоріями яких-небудь ідей, причому завжди в карикатурному, сатиричному дусі. Ці композиції споруджуються по всьому місту, на площах, перехрестях, вулицях. Перші два дні свята проходить своєрідний конкурс фальяс, вибирається краща композиція. У заключний день торжеств всі фальяс, крім переможця конкурсу, спалюються при величезному скупченні народу.

Свято одержало ту ж назву фальяс. Під час цього свята проводяться також конкурси піротехніків, які представляють на суд глядачів і вимогливого журі свої піротехнічні витівки феєрверки. Організуються ходи духових оркестрів. У ці дні музиканти з'їжджаються у Валенсію з усією країни, приїжджають і з-за кордону. Протягом всіх днів свята відбуваються народні гуляння. Жінки Валенсії надягають барвисті, у фольклорному стилі, плаття. В один зі святкових днів валенсійські діти приносять до образа Богородиці, покровительки міста (Vіrgen de los Desamparados), букети квітів, з яких споруджують, на спеціальному дерев'яному каркасі, величезну барвисту композицію. Слід зазначити, що серед інших регіональних свят Іспанії Фальяс у Валенсії поряд зі святом Сан- Фермин у Памплоне знайшли, мабуть, найбільшу популярність як у країні, так і за рубежем. Недарма для участі в цих святах приїжджає чимало іноземних туристів. У Валенсії діє спеціальний музей, де зберігаються фігури (nіnots) — переможці конкурсів фальяс.

2. Іспанські ярмарки та фестивалі

У лютому в Мадриді проводиться міжнародний художній ярмарок АРКО, що є самим великим комерційним заходом року, це одна із трьох самих великих ярмарків такого роду у світі — у ній беруть участь понад 200 галерей і велика кількість країн. Книжковий ярмарок Мадрида в парку Ретиро (кінець травня — початок червня) — сама велика подія у світі видавництва.

Ярмарок Стародавньої й Букіністичної Книги проходить на бульварі Пасео-де-Реколетос на початку травня. Свята, присвячені пам'яті повстання проти Наполеона в 1808 р. тривають із 27 квітня по 2 травня й цікаві вуличними концертами й виступами музикантів й артистів. У березні на території виставочного комплексу Барселони проходить

Салон Антикваріату — одна із самих значимих виставок у Європі. Сан-Хорди ("День коханців" або День Св. Георгія) проходить 23 квітня — це барвистий іспанський аналог дня Св. Валентина. У цей же час улаштовується барвисте подання "битва із драконом". Вся Барселона буквально завалена в ці дні букетами червоних троянд, їх дарують кожній жінці. Барселонський Карнавал святкується в лютому. Свято Корпус-Крісті ("Тіла Господня") відзначається в червні парадами маскарадних фігур велетнів і карликів.

У день літнього сонцестояння, що передує святу Св. Хуана (23 червня), уночі на площах і вулицях Барселони розпалюють більші багаття. 24 вересня відзначається день Мерсе, покровительки Барселони. Міжнародний фестиваль Джазу проходить у Палаці Каталанської Музики з жовтня по листопад.

У Валенсії з 12 по 19 березня проходить "свято вогню" — Фальи ("fallas"), у ході яких проходять усілякі ритуали й ходи в місцевих костюмах, "приношення квітів" до собору Пресвятої Діви зі створенням величезного панно з букетів квітів, що привозять із всіх кінців Валенсії, спалюванням "фальї" з танцями, феєрверками, музикою й вином, що ллється рікою.

У Середні століття в Севільї проводився щорічний ярмарок тваринників. Її традиції були відновлені в середині минулого сторіччя для того, щоб стимулювати розвиток місцевої економіки. Однак, дуже незабаром ярмарок з економічного, комерційного заходу перетворився в місцеве фольклорне свято, свято, на якому севіліди й андалусці, чоловіки й жінки, з'являються в типових андалуських убраннях. Ці костюми й плаття з однієї сторони відбивають характер традиційних занять тутешнього сільського жителя (по чоловічому костюмі зрозуміло, що він належить пастуху, тваринникові), а жіноче вбрання — це святкове одіяння. Ярмарок у Севільї проходить наприкінці квітня, після паски. Раніше вона тривала три дні й починалася 18 квітня. У цей час ярмаркове дійство розтягується на шість днів, з яких один звичайно збігається з 18 квітня. У кварталі Ремедіос перед ярмарком з'являється ціле місто з тимчасових павільйончиків (casetas), вони можуть споруджуватися як-приватними особами, так і організаціями. Серед останніх можуть бути й аристократичні тенісні клуби й робітники профорганізації. У павільйончиках є місце для того, щоб сидіти, є й пити, співати й танцювати. Серед них є й такі, що не поступляться гарному ресторану, танцювальній площадці або концертному залу.

Як проходить день на севільському ярмарку? Ранок і перша половина дня — це гуляння. Багато учасників з'являються в типових андалуських костюмах верхи на конях або в екіпажах і фаетонах. Жінки блищать своїми вбраннями, мантильями, гребенями, прикрасами. Деякі з них сидять на конях позад вершників- чоловіків, інші — самі на конях у костюмах для верхівкової їзди, ще більше їх в екіпажах. Андалусці й гості ярмарки прогулюються, знайомі привітають один одного. Люди збираються кампаніями в стійок барів, у павильончиках, на перехрестях, в атракціонів і лотків. Розмовляють, пробують вино, обмінюються новинами, відпочивають. У другій половині дня багато хто йдуть на сьесту, ранній вечір — час кориди для дорослих і час дітей у ярмарковому містечку. Вечір і ніч на ярмарку — основне гуляння. Народ прямує по ярмарковому полю, співає й танцює в павильйончиках і на вулиці, п'є місцеві вина — херес і мансанилью, розважається й веселиться. Грають оркестри, звучить дріб знаменитого фламенко, виступають знамениті співаки — виконавці традиційних мелодій… І так, шість днів підряд. З ранку й до вечора, з вечора й до ранку.

Немає кращого способу запізнатися з Іспанією, ніж через іспанські захоплюючі свята. Місцева фієста — свято, коли кожне місто і село прагнуть одіти розкішні вбрання, але не лише на себе, але і на туристів, які приїжджають здалека. Більш ніж 3 000 фієст святкуються щороку в Іспанії, включаючи ярмарки, паломництва, карнавали, битви між маврами і християнами і релігійними процесіями.

Іспанія — країна з відомою католицькою традицією. Міжсезонний карнавал, тому, святкується за 40 днів до Великого посту. Більшість міст Іспанії організовують паради, ходи з танцями, і, зазвичай, сміливі іспанки беруть участь у виборі "Королеви Карнавалу".

Карнавал перед Пасхою починається з проводів зими, або Масляниці, яка починається 28 лютого.

Більшість міст святкують карнавал із процесіями або уїк-ендами.

Один з основних принципів карнавалу — це повна воля від всіх правил поведінки, обов'язкових в іншу пору року. Карнавальні правила протилежні нормам повсякденного життя: замість поваги до старших — глузування й мистифицирование; замість поважного відношення до жінок — безсоромні витівки; на зміну поважним відносинам до сусідів — жартівливі крадіжки й інші витівки.

Маскарад — одне з обов'язкових дійств карнавалу. Учасники карнавальних ходів змагаються між собою у виготовленні масок і костюмів. При цьому часто відбувається травестія жінок і чоловіків: чоловіка нерідко надягають жіночий одяг, а жінки — чоловічий. На півночі країни поширені маски тварин. Юнака при цьому часто накидають на себе шкіри корови, вівці або іншої тварини. Нерідко з'являється сальдико (xaldіco, saldіco) -і- "конячка". Один з юнаків закріплює в себе на поясі дерев'яну раму з підвішеним позаду кінським хвостом, попереду на рамі кріпиться зображення кінської морди, накривається все це покривалом або полотнищем. Цей персонаж у святкових ходах і поводиться , як кінь, скакає, лягається, ірже. Поруч із сальдико часто з'являється ще один карнавальний персонаж — сирипот (zіrіpot — куций), щось начебто "блазня горохового", коміка, що одержує побої. Сирипот одягнений у величезні, зшиті із цільних мішків штани й простора сорочка. Його одяг набитий сіном, пересувається він із працею, і кожний, кому не лінь, прагне збити його з ніг.

Багатство й стародавність традиційної іспанської культури, визначили красу й оригінальність свят, відмічуваних щорічно в селах і містах Іспанії. Близько 200 свят і фестивалів мають туристичне значення, а деякі з них популярні в усьому світі.

У лютому по всій Іспанії святкують карнавал. Особливо він цікавий у Кадисе й Тенерифі, де музика, веселощі й достаток фарб і квітів зовсім міняють повсякденний ритм життя цих міст. Святий тиждень — весняне свято з достатком хресних ходів, традиційних і барвистих релігійних процесій. Самі оригінальні й значні з них проводяться в Кастилії (Вальядолид, Куэнка й Самора) і в Андалусії (Севілья й Малага).

Імовірно, ніде в Європі не відзначають так багато свят і з таким розмахом, як в Іспанії. Все населення села або міського кварталу бере участь у підготовці й проведенні кожної фієсти. Календар, що приводиться, включає лише малу частину свят:

Свято Фальяс у Валенсії (19 березня): спалювання фальяс — більших ляльок з пап'є-маше, бій биків.

Святий тиждень (Семана Санта): урочисті процесії, у першу чергу на півдні, напр. у Севільї, Малазі, Гранаде, Мурсии.

Квітневий ярмарок (Через 10 днів після Великодня): весняне свято в Севільї; ніч безперервно севільці танцюють, їдять і п'ють на території ярмарку (близько 3 км2).

Фієста св. Исидро (15 травня): свято заступника Мадрида, бій биків (сама більша корида сезону), народні гуляння з музикою й танцями.

Ніч св. Жоана з феєрверком у Каталонії й Валенсії (червень): особливо красиво проходить свято в Аликанте.

Свято Сан- Фермин (другий тиждень липня): біг аматорів гострих відчуттів по вулиці міста поперед диких биків і корида в Памплоне.

Містерія в Эльче (14/15 серпня): піднесення Діви Марії (Валенсія).

La Месе (24 вересня): свято на честь покровительки Барселони, під час якого одним з атракціонів є побудова "людської піраміди" — кастельс і " вогнями, що біжать," — коррефок, а також процесією з величезними фігурами з пап'є-маше — гегантс.

Висновки

Іспанія належить до однієї з провідних туристичних країн світу. Тому велике значення для України має вивчення туристичного ринку Іспанії і можливість запозичення певного досвіду для організації туризму у власній країні.

Іспанці привітні, хлібосольні й люблять веселитися, зокрема пити, співати й танцювати — багато в чому саме тому їм так імпонують росіяни й бразильці. Любов до веселощів і тяга до відпочинку взагалі породила в Іспанії така безліч свят, якого не зустрінеш у жодній іншій європейській країні. Основні з них споконвічно були чисто релігійними, але згодом перетворилися у веселі гулянки з піснями й танцями. Крім загальнодержавних, існують свята, які відзначаються в кожному населеному пункті окремо — це свято святого заступника даної області (або міста). Саме ці свята, з нагоди яких улаштовуються два вихідних дні, уважаються у відповідних місцях головними святами року.

Іспанські свята змінюють один одного в різних областях країни практично безупинно. Зокрема , дуже захоплюючими для туристів є лютневі численні карнавали: у Ланце (Наварра) за участю міфологічних персонажів (Сирипот і Зальдико), у Кадисі, де бере участь військовий духовий оркестр, у Тенерифі й Лас Пальмас де лаА Гран Канарія. У березні Валенсія відзначає свята "фальяс", що потрясають по своєму розмаху й зашкаливающему веселощам, під час яких покладається спалювати святкові опудала "нинотс". А от під час Жагучого тижня відбуваються ходу релігійних братств — грандіозність і краса цих процесій особливо відомі в Севільї, а також у містах Вальядолид, Самора, Мурсия й Куенка. Чудове також свято за назвою "Маври й християни", щорічно відмічуваний у місті Алькой на сході Іспанії.

Один із самих чудових літніх свят — ніч Святого Хуана. Варто побувати на цьому святі в Сан Педро Манрике (Сория) або в Сьюдаделе на острові Менорка (Караголс), щоб побачити парад вогнів. У липні відбувається знамените святкування на честь Сан-Ферміна в Памплоне. У цей час тут відбувається прогін биків по вулицях міста при масовій участі народу. Місто Ельче, що півдні провінції Аликанте, проводить відоме іспанське свято Мистерио, що відзначається в серпні й присвячений до дня Піднесення Богородиці. Типовими іспанськими святами є й так звані Великі свята, які проходять із серпня по жовтень у Ла Альберка (Саламанка), Вехер де ла Фронтера (Кадис), Торо (Самора), Ондарроа (Бискайя), Логроньо, Сории й багатьох інших місцях.

Щорічний цикл свят завершується Різдвом. У цей час в Іспанії влаштовуються традиційні подання, присвячені народженню Христа, а в день Епіфанії (Поклоніння волхвів) тут проходять святкові марші.

Список використаної літератури

1. Александрова А.Ю. Международный туризм: Учеб. пособие для студентов вузов, обучающихся по геогр. специальностям / А.Ю. Александрова. — М.: Аспект Пресс, 2001. – 464 с.

2. Кифяк В. Ф. Організація туристичної діяльності в Україні. – Чернівці. Книги-ХХІ, 2003. – 300 с.

3. Рябова И. А. Экономика и организация туризма. – М.: КНОРУС, 2005. – 576 с.

4. Школа І. М. .Менеджмент туристичної індустрії: Навчальний посібник /За ред. проф. І.М.Школи – Чернівці: Книги – ХХІ, 2005. – 596 с.

5. http://www.all-spain.ru/ — інформаційний інтернет-сайт.

6. http://ispaniya.net/ – офіційне інформаційне представництво Іспанії.

7. http://www.news2.ukrinform.com.ua / — інформаційний Інтернет-сайт Укрінформ.

8. http://195.53.180.23/ — офіційний сайт туристичної компанії TOURESPANIA.RU.