referat-ok.com.ua

Для тих хто прагне знань!

Стан репродуктивного здоров’я населення України

На сьогодні стан репродуктивного здоров’я населення України перебуває в центрі уваги як державних органів, так і громадських організацій, тому що показники рівня народжуваності в країні все ще низькі (7,8 у 2000 р.; 8,1 у 2003 р.; 9,6 у 2007 р. на 1 тис. населення).

На стан репродуктивного здоров’я впливають екологічні, соціальні, економічні чинники, показники захворюваності соматичними та іншими захворюваннями.

У цей час до 10 % вагітних не можуть виносити плід, збільшилася кількість гінекологічних захворювань у жінок репродуктивного віку, ускладнення після абортів виникають у кожної третьої жінки, а у вагітних уперше частота ускладнень становить 40 %. Найчастіші ускладнення — безплідність, невиношування плода, запальні захворювання статевих органів, ендокринні порушення тощо.

Останніми роками виникла тенденція до зниження репродуктивної функції сім’ї. Показник народжуваності в родині становить 1.2—1,7 (оптимальний — 2,2). Це пояснюється зменшенням кількості шлюбів, зростанням кількості розлучень, обмеженням кількості дітей у сім’ї через низький її добробут.

Відтак сьогодні все більше уваги приділяють сім’ї.

Сімейна медсестра — це медичний працівник, який першим приходить у родину, в якій народжується дитина, який Навчає молодих батьків, як доглядати за нею і виростити її здоровою, формує почуття відповідальності за стан здоров’я дитини.

В Україні прийнята і реалізується Державна програма «Репродуктивне здоров’я нації на 2006—2015 рр.», яка передбачає:

  • підвищити показник народжуваності на 15—20 %;
  • знизити рівень материнської смертності на 20 %;
  • знизити рівень дитячої смертності на 20 %;
  • знизити частоту абортів у жінок дітородного віку на 20— 25 %.

Одночасно в Україні працює проект «Разом до здоров’я» на 2005—2010 рр., що функціонує за допомогою Агентства СІЛА з Міжнародного Розвитку (USAID). Мета проекту — покращити здоров’я жінок, чоловіків, родини загалом шляхом збереження репродуктивного здоров’я і планування родини. Проект ставить за мету змінити ставлення українців до аборту як основного методу регулювання народжуваності на користь сучасних методів контрацепції.