referat-ok.com.ua

Для тих хто прагне знань!

Характеристика прасувальних пресів та катків

1. Загальна характеристика прасувальних пресів

Обладнання, яке використовується для фінішної (остаточної) обробки фасонних виробів (уніформа, халати медичні і т.п.) представлена на ринку України наступною технікою:

— прасувальні столи

— парові манекени (пароманекени)

— роторні кабіни

— прасувальні преси

Прасувальне обладнання постачається з великим вибором опцій, які задовольняють індивідуальні потреби кожної пральні та хімчистки.

Звичайно ж, на цій техніці можна прасувати і пряму білизну (простирадла, скатертини), але ми рекомендуємо використання для цієї мети прасувальних катків.

Праска УТП-2ЕП

Праски масою 2 і 1,5 кг, потужність електронагрівача — 1 кВт, температура нагрівання від 100 до 200°С, час нагрівання праски не більше 10 хв. Праска використовується для внутрішньопроцесної й остаточної ВТО жіночих і дитячих суконь тощо.

Праска використовується в комплекті з промисловими столами, що забезпечені технологічною парою. Вона складається з підошви, в якій металом залитий ТЕН, корпусу і рукоятки. До рукоятки підводяться паропровідний рукав та електрошнур. На боковій частині рукоятки є клавіша, при натисканні на яку, через отвори в підошві на виріб подається пара. На внутрішній поверхні рукоятки є диск з поділками, які визначають температуру нагрівання підошви праски.

Прасувальний стіл з паровим обігріванням робочої поверхні С-394 Найбільш поширений і простий за конструкцією. Такі столи використовують для найрізноманітніших операцій: для розпрасовування швів, остаточної ВТО виробів, припрасовування тощо. Прасувальний стіл складається із станини, прасувальної робочої поверхні, тримача, паропроводу, конденсатопроводу, педалі вмикання відсмоктування, вакуумного клапана, конденсатовідвідника, вакуум проводу, плити-підставки для праски.

Для виконання операцій ВТО застосовують велику кількість різних прасувальних пресів як для внутрішньопроцесної, так і для заключної обробки напівфабрикатів і виробів. На швейних підприємствах для ефективного використання пресів, покращення якості обробки і внутрішнього виду виробів, а також для створення нормальних умов роботи ділянки ВТО і оброблення виробів винесені в самостійний цех. Це дозволило створити постійну лінію пресів для обробки виробів певних видів: чоловічих і жіночих пальто, чоловічих шерстяних костюмів, чоловічих сорочок і т.д. Всі прасувальні преси в залежності від зусиль пресування можна умовно розділити на легкі (до 10 Кн), середні (від 15 до 20 Кн) і важкі (більше 30 Кн).

В залежності від застосованого приводу прасувальні преси поділяються на пневматичні, гідравлічні і електромеханічні.

В технологічних процесах використовують нові вітчизняні і зарубіжні преси, в яких технологічний пар використовується для зволоження і нагріву напівфабрикатів, а вакуум-відсмоктувач — для його просушування і охолодження. Такі преси набагато продуктивні пресів старої конструкції і забезпечують високу якість виконаних операцій.

Прес ПГУ-2 — гідравлічний універсальний, прес ППУ-2 — пневматичний універсальний

Максимальне зусилля пресування 20 кН. Температура нагрівання верхньої подушки від 100° до 200°С, нижньої (парової) від 100° до 110°С. Тривалість автоматичного циклу (пропарювання, пресування й відсмоктування) від 0 до 90 с.

Обидва преси підключені до централізованих паро-і вакуум-мереж; крім того, прес ППУ-2 підключається до централізованої пневмомережі. Преси можуть працювати в автоматичному режимі, а також при ручному й ножному керуванні. При цьому можна отримати додаткове пропарювання, додаткове підключення вакуум-систем, збільшення продовження пресування, відключення вакуум-системи, додаткове пропарювання через верхню подушку.

Пароповітряний універсальний манекен МПВУ

Призначений для оброблених операцій при ВТО плечових білизняних, трикотажних виробів, жіночого, демісезонного пальто, брюк. Манекен підключається до нейтральної паромережі і має дві гардеробні насадки — для брюк і плечових виробів. Продуктивність манекена при обробці пальто — 45 виробів в час, при обробці брюк — 50 виробів в час. Тривалість пропарювання і просушування регулюється окремо і може бути рівна максимально 90 с. Витрата пари — 21 кг/ч. Всі операції ВТО (пропарювання, розправлення загинів і висушування виробів) повністю автоматизовані й виконуються відповідно до заданої програми.

Такий паровий манекен призначений для прасування курток, піджаків, пальто й т.п. У нашого постачальника існують також моделі пароманекену для сорочок. Якість прасування — чудова і продуктивність більше 50 одиниць на годину. Ці пароманекени через високу вартість не знайшли популярності в Україні. Та це й не дивно. Зазвичай у Європі більше 60% бізнесу хімчистки — це обробка сорочок, і навіть дороге устаткування швидко окупповується за інтенсивного використання.

Манекен складається з корпусу (в якому змонтовані вентилятор і калорифер), чохла, пульта керування, затискача і рукояток — для пропарювання і — для подавання гарячого повітря. Спочатку відбувається пропарювання, потім просушування виробів гарячим повітрям. Плями знімають ручною щіткою, через отвори якої пропускається пара.

Праски застосовують для волого-теплової обробки виробу, як у процесі його виготовлення, так і при остаточній обробки.

Колодки повинні бути з дерева твердої породи. Їх форми та розміри відповідають характеру виконуваних на них операцій використовують при роботі зручними прасками.

Для зволоження матеріалів застосовують пульверизатор.

Пропрасовувач вирізають з тонкої полотняній тканини, фланелі або лляної тканини. Оберігають поверхню оброблюваної деталі від опалів ілас.

Паровий манекен для штанів (іноді можна зустріти назва топпер) використовується в хімчистках, де необхідно обробити великий потік джинсів, слаксів та інших видів штанів. Наш постачальник пропонує дві моделі пароманекену. Обидві моделі потребують підключення до зовнішнього джерела подачі пару і повітряного компресору

Вбудований вентилятор має потужність 1,125 кВт. Панель управління дає можливість повного програмування всіх функцій операцій. Споживання пару при максимальному завантаженні складе 25-30 кг/год.

Top Jet 33

Обладнаний звичайними заплічиками, простим переднім тиском на пояс і стандартним натягувачем штанин

Top Jet 33-S

Обладнаний пристроєм для натягу штанин без розтягування, особливим переднім тиском на пояс і стандартним натягувачем штанин.

2. Переваги прасувальних катків

Еволюція прасувальних катків, в першу чергу, стосується дизайну великих машин з діаметром валу 300 мм та їх надійності. Використані сучасні технології та оригінальні технічні рішення механічних та електронних компонентів.

Гарантована безпека ефективної та ексклюзивної системи захисних заходів, посилені пристроями безпеки відповідно норм СЕ. Ця лінія продукції так само може бути оснащена системою TENAX (пластинчаста основа прасувального валу).

Основні переваги прасувальних катків:

 • Прасування прямої білизни із залишковою вологістю до 25%.
 • Тиск розподіляється рівномірно по всій прасувальній поверхні.
 • Хромована прасувальна плита.
 • Покриття валу з вогнетривкого матеріалу Nomex.
 • Мікропроцесорне управління.
 • Нескладне регулювання швидкості прасування і температури прасувальної плити
 • Низьке енергоспоживання.
 • Ергономічний дизайн. Подача і повернення білизни спереду.
 • Встановлюється впритул до стіни.
 • Легкість і простота в обслуговуванні і експлуатації.

У розробці електронних вузлів приймалися до уваги два основних пріоритети:

1) для запобігання помилок при встановленні — досягнення максимальної надійності кожного окремого компоненту електронної карти і панелі управління;

2) для спрощення експлуатації — досягнення максимального контролю управління прасувальною машиною і нагрівальним елементом.

Система з’ємного валу: одне з найбільш важливих технічних рішень, застосовуваних у новій лінії «Е» — можливість легкого і повного демонтажу прасувального валу при заміні. Після заміни валу можна досягти такої ж якості обробки білизни, як і на новій прасувальній машині.

Список використаної літератури

 1. Кузьмичев В.Е. Оборудование для влажно-тепловой обработки одежды [Текст]: підручник/ В.Е. Кузьмичев, Н.Г. Папина. — К.: Академия, 2011.
 2. Кучер О.В. Обладнання швейного виробництва [Текст]:посібник/ О.В. Кучер, А.О. Степура. — К.: Вікторів, 2001.
 3. Мостова Л. М. Організація обслуговування на підприємствах ресторанного господарства [Текст] : навч. посібник для студ. вищих навч. закладів / Л. М. Мостова, О. В. Новікова, 2010. — 386 с.
 4. Черевко О. І. Обладнання підприємств сфери торгівлі [] : навч. посіб. / О. І. Черевко, О. В. Новікова, В. О. Потапов, 2010. — 647 с.