referat-ok.com.ua

Для тих хто прагне знань!

Рекламний менеджмент

1. Ціль рекламної компанії

Комплекс просування товару — поєднання основних засобів маркетингових комунікацій для досягнення рекламних та маркетингових цілей.

Ціль рекламної кампанії шоколаду «Корона» – збереження та збільшення частки ринку, підвищення поінформованості про торговельну марку в цільової аудиторії.

2. Відповідно до цілей-завдання для реклами необхідно:

· Виправлення неправильних уявлень або розсіяння побоювань споживача.

· Формування образу фірми.

· Формування переваги до марки.

· Заохочення до перемикання на нашу марку.

· Зміна сприйняття споживачем властивостей товару.

· Переконання споживача вчинити покупку не відкладаючи.

· Переконання споживача в необхідності прийняти комівояжера.

· Нагадування споживачам про те, що товар може ним скоро знадобитися.

· Нагадування споживачам, де можна купити товар.

· Утримання товару в пам'яті споживачів в період міжсезоння.

· Підтримка обізнаності про товар на вищому рівні.

3. Загальні відомості про товар, про рекламодавця, про конкурентів

Шоколад “Корона” з’явився на полицях у 1995 році, ставши на той час єдиною дійсно українською торговою маркою на ринку шоколаду. Досить швидко “Корона” досягла шаленого успіху, ставши брендом №1 на ринку шоколадних плиток та синонімом справжнього чорного шоколаду.

На сьогодні “Корона” є найпопулярнішим шоколадом в Україні і впевнено посідає перше місце на вітчизняному ринку шоколадної плитки.

Шоколад “Корона” – це:

· втілення високої майстерності, сумлінності й таланту працівників,

· якісні складові,

· унікальна рецептура,

· витончений дизайн і оригінальна рекламна підтримка.

Торгову марку КОРОНА визнано «Вибором року» у 2001, 2004, 2005, 2006 і 2007 роках, «Золотою торговою маркою» в 2002 році, а також відзначено нагородою «Споживачі переваги 2003».

ЗАТ „Крафт Фудз Україна”(КФУ) є українським підприємством, що входить до групи компаній „Крафт Фудз Інк.”, найбільшого в світі виробника запакованих продуктів харчування.

Історія компанії „Крафт Фудз” в Україні починається в 1994 році, коли було підписано угоду з Фондом державного майна України про придбання акцій та здійснення інвестицій у Тростянецьку шоколадну фабрику "Україна". У вересні 1999 року компанія розширила свою присутність на українському ринку, придбавши фабрику по виробництву чіпсів у Старих Петрівцях.

В 2003 році український підрозділ компанії отримав у підпорядкування новий ринок Молдови, а у 2005 році – нові території: Білорусь, Грузію, Вірменію та Азербайджан.

На сьогоднішній день КФУ є лідером на ринку в усіх трьох категоріях, в яких представлено продукцію компанії: кава, шоколадні вироби, солоні снеки.

До складу компанії входять Тростянецька шоколадна фабрика „Україна”(м. Тростянець, Сумська обл.) та Вишгородська філія з виробництва чіпсів і фасування кави (с. Старі Петрівці, Київська область).

4. Терміни проведення, визначити потреби, характер товару

Терміни проведення– грудень 2009 – лютий 2010 року.

Потреби рекламної кампанії— збереження та збільшення частки ринку, підвищення поінформованості про торговельну марку в цільової аудиторії.

Характер товару– споживчий продукт, велика, 200-грамова, плитка справжнього чорного та молочного шоколаду “Корона”, наповнена цілими лісовими горіхами. Ексклюзивне преміальне картонне пакування з елементами золотого тиснення ставить нову плитку від “Корони” на один щабель з коробковими цукерками. Саме тому ця плитка є таким вдалим подарунком.

5. Виявлення цільової аудиторії

Цільова аудиторія – всі соціальні групи, діти, жінки, працівники.

6. Формування бюджету

Залежно від масштабу робіт, передбачених попереднім планом, визначають бюджет (кошторис) ПР-кампанії. Завдяки цьому обидві сторони точно уявлятимуть майбутню роботу, розроблятимуть її детальний план, плануватимуть ресурси.

Виділені на ПР-кампанію кошти розподіляють на здійснення певних етапів робіт у таких пропорціях:

а) попереднє обґрунтування завдань ПР-кампанії — 5%;

б) дослідження умов, формулювання концепції, розроблення плану і кошторису ПР-кампанії — 10%;

в)реалізація ПР-кампанії — 60%;

г) аналіз ефективності, кореляція ПР-кампанії, підсумовування результатів — 15%;

ґ) резерв — 10% .

7. Створення плану рекламних заходів

1. Реклама в пресі.

Їй властива інформативність, наочність і орієнтація на певну категорію споживачів інформації, що читають саме цей сорт газет або журналів. В журналі "Наталі" буде доречно виглядати реклама шоколаду, оскільки це типовий журнал для жінок, що є але своєї суті домохазяйками, але не охочих цього визнавати.

2. Щитова реклама (зовнішні експозиції).

Звичайно не несе в собі інформації і розрахована на сприйняття "картинки", прикладом її можуть служити плакати на стінах ескалаторних тунелів, плакати, повітряні кулі з назвами фірм. Така реклама звичайно відрізняється яскравістю фарбою і повною відсутністю інформації і рекламованому об'єкті. Це цілком логічно, тому що неможливо вникнути в суть рекламною плаката, проїжджа мимо нього із швидкістю 90 км/ч на автомобілі або просто випадково поглянувши на нього проходячи мимо, а яскрава картинка залишиться в пам'яті.

3. Реклама на телебаченні і радіо.

Це реклама масової дії. Вона поєднує в собі абсолютно різні якості: вона повинна бути інформативною.

8. Творча частина: логотип, формування стилю, слоган т.д.

Територія бренду Корона — справжні, щирі, романтичні почуття.

Слоган — Смак Корони — справжній, тому будить у нас розуміння наших щирих почуттів.