referat-ok.com.ua

Для тих хто прагне знань!

Надзвичайні (незвичайні) послуги в готелях

Хто зупинятиметься в звичайному готелі, якщо існують місця, що вражають своєю архітектурою і сервісом? Власники готелів це чудово розуміють і починають будувати справжні чудеса готельного бізнесу — розкішні і, головне, незвичайні готелі. В світі наразі не так вже багато подібних проектів, проте, все свідчить про те, що це ненадовго.

Одним з найрозкішніших з готелів, що вже існують в світі, вважається Burj al Arab, розташований в Дубаї. Цей готель просто вражає своїм казковим багатством. Височіючи над Персидською затокою на 321 метр, цей готель є найвищим в світі. Його архітектура унікальна: готель побудований у вигляді вітрила, на останньому поверсі є вертолітний майданчик. Будівля стоїть на штучно створеному острові в 280 метрах від пляжу Джумейра. Етнічний дизайн з східною гостинністю з'єднуються тут з останніми технологіями.

Готель «Таємничий острів Посейдон», площа якого складе 99 000 кв. м, буде побудований на глибині 12 м вже до кінця наступного року на Фіджі. «Посейдон» стане першим підводним готелем в світі. Тільки уявіть: вікна твого номера виходитимуть на дивовижно красиву морську лагуну, повну таємничих мешканців і рослин. Імена клієнтів, які опиняться в числі першої тисячі, обіцяють вигравіювати на одному з двох пам'ятників, які стоятимуть на самому острові і на дні лагуни. Серед послуг готелю буде плавання на підводному човні, екскурсії по рифах, скубадайвінг, дослідження підводних печер і ще багато, багато іншого. За деякими даними, тижнева відпустка на «Посейдоні» обійдеться в 15 000 доларів з людини[3, c. 196-197].

Ресторан "Al Muntaha" — "Сьоме небо", розташований на висоті 200 м над рівнем морить, ресторан для любителів морської кухні "Al Mahara", куди можна потрапити через 3 хвилини на підводному човні від готельного лобі, "Al Iwan-Sea View" — ресторан-оазис кулінарних вишукувань, "Bab Al Yam" — Ворота в морі — кафе-ресторан з чудовим виглядом на морі, "Juna" — Око Сонця — маленький ресторан, звідки добре спостерігати за заходом сонця. [5, c. 188-189].

Незвичайні послуги доповнюють пропозицію послуг розміщення і живлення. До них відносяться пропозиція басейну, конференц-залів, залів для переговорів, спортивного оснащення, прокат автомобілів, послуги хімчистки, пральні, перукарні, масажного кабінету і ряд інших. Залежно від того, як вони оформлені і скомбіновані в єдиний комплекс, складається певний тип підприємства, такі, як готель-люкс, готель середнього класу, готель-апартамент, готель економічного класу, готель-курорт, мотель, приватний готель типу «нічліг і сніданок», отель-преміум, пансіон, гостиний двір, ротель, ботель, флотель, флайтель.

До нестандартних послуг, що надають готелі також можна віднести наступні послуги:

— СПА-центр з використанням найсучасніших спа-технологій і косметичних продуктів виключно на натуральній основі;

— бізнес-центр з конференц-залами загальною місткістю 300 осіб;

— ресторан на 135 посадочних місць з обслуговуванням по типу шведського столу;

— відкритий і закритий плавальні басейни з морською водою, з підігрівом і атракціонами, в тому числі дитячий;

— дитяча ігрова кімната;

— обладнаний пляж, у тому числі для дитячого купання;

— кальянний бар;

— комплекс банних культур (фінська сауна, російська баня, японська баня, турецька баня з римською парною);

— медико-профілактичні;

— кабінети експрес-діагностики;

— бальнеологічні ванни;

— кабінети масажу;

— банкетні зали;

— численні бари (лобі-бар, бар біля літнього відкритого басейну, кальянний бар).

Бізнес-центр готелю надає послуги роботи на комп'ютері, користування мережею Інтернет, прийому і передачі факсимільних повідомлень і електронної пошти, ксерокопіювання документів.

Бразильський готель Hіlton Sao Paulo Morumbі готовий забезпечити своїм клієнтам саме комфортне пересування по місту, що не залежить від пробок і інших колотнеч. Дорогу між готелем, аеропортом і магазинами (!) готель пропонує перебороти на вертольоті — "простенько", а головне — зі смаком.

Нью-йоркський готель The Benjamіn готовий зберігати ваш сон як зіницю ока. Для цього в отеленні є людина, що виконує незвичайні обов'язки "консьєржа сну". А от у Флоренції, в отеленні Palazzo Magnanі Ferronі, особливу увагу приділяють ароматерапии: улюблені заходи досягнуть нюху, як тільки ви ввійдете в номер. Про ваші переваги поцікавляться заздалегідь, щоб зробити вам невеликий ароматичний сюрприз.

Розміщенням зі свійськими тварина в готелях уже нікого не здивуєш, однак у бостонському Nіne Zero вашому вихованцеві не тільки нададуть власне ліжко й кухню, але забезпечать постійним доглядом: із твариною будуть гуляти, сидіти в номері й навіть робити масаж.

Мережа елітних готелів The Rіtz Carlton підійшла до питання ексклюзивних послуг з використанням всіх актуальних технологій сучасності. Своїм клієнтам мережа готелів пропонує послуги "технологичного дворецького", що вирішить будь-яку проблему — від зарядки телефону до неполадок з Інтернетом.

Houstonіan Hotel, що приймає туристів у Х'Юстоні, зробив акцент на фітнесі. Біля сотні видів фізичного навантаження можна вибрати в рамках спеціальної фітнес-програми готелю, включаючи баскетбол, скелелазіння, плавання в басейні й заняття в тренажерному залі.

Особливо вирізнився американський готель Fіtzpatrіck Hotels у Вашингтоні. Ексклюзивні послуги він пропонує самим маленьким — тим, хто ще вірить, що ляльки живі. Тут номера для мандрівників з дітьми обладнані спеціальним ляльковим набором: мініатюрними шафками, ліжечками й навіть тапочками для іграшок — усім, що здатне створити враження повної гостинності. Цікаво, що як діти, так і їхньої ляльки за традицією готелю вітаються зі швейцарами по імені.

Незвичайні послуги пропонує один з австрійських готелів. Там можна не тільки відпочити, але також поплавати в басейні, наповненому пивом. Власники готелю говорять, що подібні процедури допомагають позбутися від багатьох шкірних захворювань. Пити пиво з басейну там не рекомендують.

В мережі готелів Цезар Палас не дуже давно з'явився готель, що пропонує постояльцям провести час у спеціальних "арктичних крижаних кімнатах". Температура в них підтримується на рівні 10 градусів по Цельсію. Відвідувачі кімнат сидять або лежать на лавках, що підігріваються лав, у той час як прямо зі стелі на них падає сніг. Концепція "холодильної" кімнати заснована на контрасті температур, традиційному для відвідування парний, або за аналогією — зі стрибками в сніг прямо із сауни.

Список використаної літератури

  1. Агафонова Л. Туризм, готельний та ресторанний бізнес: ціноутворення, конкуренція, державне регулювання: Навч. посібник для студ. вищ. навч. закладів/ Людмила Агафонова, Ольга Агафонова,; Київський ун-т туризму, економіки і права. — К.: Знання України, 2002. — 351 с.
  2. Кабушкин Н. Менеджмент гостиниц и ресторанов: учбовий посібник/ Николай Кабушкин, Галина Бондаренко,. — 3-е изд., перераб. и доп.. — Мн.: Новое знание, 2002. — 367 с.
  3. Мальська М.П., Худо В.В., Цибух В.І. Основи туристичного бізнесу: Навчальний посібник. – К,: ЦУЛ, 2004. – 272 с.
  4. Менеджмент туризма: основи менеджмента. — М: Финансы и статистика, 2002. – 352с.
  5. Нечаюк Л. Готельно-ресторанний бізнес: Менеджмент: Навчальний посібник для студ. вузів/ Лідія Нечаюк, Наталія Телеш,; Центр навчальної літ., М-во освіти і науки України, Київський нац. ун-т культури і мистецтв. — К.: Центр навчальної літератури, 2003. — 346 с.