referat-ok.com.ua

Для тих хто прагне знань!

Електронні дошки та їх використання в бізнесі

Вступ

1. Поняття та сутність електронних дошок

2. Ефективність використання електронних дошок у бізнесі

Висновки

Список використаної літератури

Вступ

Одним з найбільш ефективних методів проведення презентаційних заходів і підвищення рівня сприйняття аудиторією пропонованого матеріалу є використання різноманітного презентаційного обладнання. Наскільки корисне використання спеціальних технічних засобів, відомо вже давно. Так, відповідно до проведених у 1986 році в США досліджень, було доведено, що у випадках використання наочних графічних посібників під час проведення лекції чи презентації якість сприйняття матеріалу слухачами зростає на 43% порівняно з тими випадками, коли подібні засоби не застосовуються. До того ж, як відомо, близько 80% інформації, що засвоюється людиною, має візуальний характер

Уже багато років з метою поліпшення сприйняття інформації під час проведення презентацій використовується різного типу обладнання, починаючи зі звичайних, звичних усім ще зі школи, крейдових дощок до більш складних, технічних приладів. Найбільш популярними з останніх є проектори, які досить широко представлені на вітчизняному ринку — від слайдових до мультимедійних. Але як час не стоїть на місці, так і виробники презентаційної продукції постійно намагаються запропонувати споживачеві більш ефективне, сучасне та функціональне обладнання. На даному етапі спектр презентаційних технічних засобів, окрім уже згадуваних проекторів, представлений такими пристроями, як електронні дошки (ЕД). Така дошка поєднує в собі властивості звичайної дошки та спеціальних технічних пристроїв, призначених для відображення графічної інформації.

Окрім того, ЕД мають кілька важливих корисних властивостей, не притаманних жодному іншому пристрою. У цілому, виходячи з можливостей функціонального використання, ЕД можна поділити на два типи — копіювальні та інтерактивні.

Залежно від специфіки бізнесу доводиться вирішувати всілякі завдання, що вимагають демонстрації зображення — будь те відео, слайд- презентація, схеми, графіки, фотографії або щось інше — і оперативного керування цією демонстрацією, залучення уваги до деяких пунктів і запису й збереження виникаючих у ході обговорення ідей. Під час нарад усередині компанії й при роботі з партнерами або клієнтами, під час навчання співробітників або проведення презентацій інтерактивні продукти дозволять вам найбільше раціонально організувати час, легко впоратися з будь-якими виникаючими завданнями й ефективно провести захід.

Інтерактивний монітор дозволяє керівникові управляти ходом демонстрації прямо зі свого робочого місця. Оснащення декількома такими моніторами переговірних, де проходять заходу за участю перших осіб, дозволить зробити ці заходи більше ефективними й підвищить імідж компанії.

При проведенні презентації у великому залі, оснащення місця для доповідача такою панеллю дозволяє ефективно управляти демонстрацією й робити позначки поверх зображення на екрані будь-яких розмірів.

Hіtachі випускає дві моделі інтерактивних панелей, ідентичних по основних характеристиках і функціям, і розрізняються розміром — 15" або 17".

1. Поняття та сутність електронних дошок

На сьогоднішній день у багатьох сферах життя суспільства використовуються інтерактивні технології. Мультимедиа проектори, інтерактивні дошки й панелі, системи видеоконференцсвязи, системи голосувань полегшують більшість проблем, які існували раніше. Відстані й простір тепер не так важливі в навчанні й роботі.

Уже неможливо представити велика нарада без проектора, за допомогою якого вся аудиторія одержує необхідну інформацію. В утворенні починається застосування інтерактивних дощок і панелей, які не тільки полегшують роботу викладача, але й дають більше можливостей для навчання. Співробітники багатьох міжнародних компаній, та й просто компаній які працюють не в одному місті, використовують системи відеоконференцзв’зяку, які дають можливість у реальному часі не тільки чути відразу декількох співрозмовників, але й бачити. Якість звуку й відео залежить тільки від ціни техніки, що дозволяє, при необхідності проводити практично реальні наради, не відлучаючись зі свого робочого місця. Сучасні інформаційні технології надають практично необмежені можливості в розміщенні, зберіганні, обробці й доставці інформації на будь-які відстані й будь-який обсяг і змісту.

Сьогоднішню діяльність людини неможливо представити без одного із самих головних технічних досягнень ХХ століття — комп'ютера. Більшість інтерактивних технологій, про які мова йде, створені щоб доповнити й збільшити ті можливості, які надають комп'ютери сьогодні.

Дані технології знаходять своє застосування в утворенні, медицині, бізнесі, політику й в інших сферах життя суспільства. Їхнє швидке поширення в усьому світі говорить про затребуваність суспільства в цих технологіях повсюдно. При сьогоднішньому темпі життя, дуже важливе місце відведене часу, що затрачається для досягнення результату, з розвитком інтерактивних технологій ми одержуємо можливість заощаджувати свій час і зусилля, а зекономлені ресурси використовувати за власним бажанням.

Вершиною в розвитку дощок стали електронні інтерактивні дошки. Такі дошки виглядають як звичайні маркерні дошки, але все, що пишеться на електронній інтерактивній дошці, миттєво з'являється на персонального комп'ютера.

Електронна дошка — комп'ютерний додаток, що оперує із графічними або текстовими образами, що дозволяє декільком користувачам на різних комп'ютерах, що входять в одну мережу, оперувати з тим самим образом одночасно.

Написана інформація зберігається у файловому виді й може бути роздрукована на звичайному принтері. Написи й малюнки на електронній інтерактивній дошці можуть оформлятися кольоровими маркерами, і при наявності кольорового принтера, копії теж будуть кольоровими. Використання кольору дозволяє виділити інформацію й значно збільшити ефективність її сприйняття.

Основне достоїнство електронних інтерактивних дощок — можливість анімації: перегляду зроблених малюнків, запису лекції в реальному часі. Електронні інтерактивні дошки — чудовий засіб для мозкового штурму. Всі записані на інтерактивній електронній дошці в ході обговорення ідеї надійно зберігаються в комп'ютері й можуть бути послідовно відновлені.

Програмне забезпечення, що поставляється разом з електронними інтерактивними дошками, дозволяє значно розширити географію аудиторії, проводячи семінари одночасно в декількох містах країни. Слухачі таких семінарів читати інформацію зі своїх моніторів або проектувати на великий екран для колективного обговорення.

Електронна інтерактивна дошка — величезний сенсорний екран, на якому за допомогою маркера можна викликати різні функції користувальницького інтерфейсу. Електронні інтерактивні дошки дозволяють сполучити всі переваги класичної презентації з можливостями високих технологій. Мультимедіа-проектор, підключений до електронної інтерактивної дошки, дозволяє працювати в нацистському середовищі, сполучаючи класичний тип презентації з демонстрацією інформації з Інтернету, з відеомагнітофона, з комп'ютера, DVD- Дисків, флэш-памяти або з відеокамери.

Люди сприймають інформацію по-різному: хтось воліє слухати, хтось — вивчати візуальні матеріали. Іноді мало просто викласти свою ідею: потрібно неї показати! Демонстрація пропозиції на інтерактивній дошці зробить його наочним. Використовуйте всі можливості! Будуйте графіки й діаграми, показуйте слайди, фотографії, малюнки, створюйте таблиці, записуйте коментарі колег поверх ваших матеріалів. Рукописний текст можна перетворити в друкований, а документ зберегти для наступного використання.

Презентація повинна бути ефективною. Розповідаючи, ви просто повідомляєте інформацію. Показуючи — викликаєте інтерес у слухачів. А залучаючи їх до активної участі — переконуєте. Запрошуйте колег самостійно попрацювати з інтерактивною дошкою, це додатково зацікавить і захопить їх, тим більше що управляти нею дуже просто — досить мати навичку роботи зі звичайним комп'ютером.

Сучасні компанії витрачають багато засобів і часу на підготовку персоналу, але не всі слухачі на тренінгах здатні довго концентруватися на матеріалі: увага розсіюється, і частина інформації не сприймається. І тут інтерактивна дошка незамінна! Завдяки їй, викладач може "підсилити" подачу матеріалу, створюючи яскраві схеми, пересуваючи об'єкти, виділяючи інформацію електронним чорнилом. Усе, що викладач напише на дошці, можна зберегти в будь-якому форматі: матеріал заняття завжди буде доступний тим, хто не зміг його відвідати.

Інтерактивна дошка — відмінний інструмент не тільки для роботи в офісі. З її допомогою легко забезпечити успіх семінару або конференції. А якщо використовувати неї на виставці? Презентація на інтерактивній дошці нового продукту обов'язково приверне увагу замовників і покупців, які напевно зупиняться, щоб подивитися, що ще ви можете їм запропонувати.

Сьогодні встаткування SMART широко використовують багато російських компаній не тільки в Москві, але й у регіонах: у Пермі, Заїсти, Самарі, Новгороді, Ростову-на^-Доні, Казані й ін. Компанія Polymedіa, офіційний постачальник компанії SMART Technologіes Іnc., відзначає постійно зростаючий інтерес до інтерактивних технологій серед бізнес- структур. Багато хто тренинговые компанії й освітні центри вже працюють із інтерактивними дошками SMART Board. Завдяки цим пристроям, звичайні кімнати нарад перетворюються в наносити ситуаційні центри. Необмежені можливості інтерактивної дошки SMART Board дозволяють постійно знаходити нові способи їхнього застосування.

Електронна дошка дозволяє доповідачу та учасникам спільно використовувати екран для розміщення своєї інформації. Вся інформація з електронної дошки відображається на комп’ютері кожного з учасників навчання. Кожен учасник має можливість працювати з контентом електронної дошки одночасно з іншими, а саме додавати свої коментарі до схем на дошці, малювати, виправляти, наочно пояснювати аудиторії свою точку зору. Використання електронної дошки дає доповідачу чудову можливість для використання різноманітних методичних прийомів під час доповіді.

Спеціальне програмне забезпечення для інтерактивних дощок дозволяє працювати з текстами й об'єктами, аудіо- і відоематеріалами, Інтернет- Ресурсами, робити запису від руки прямо поверх відкритих документів і зберігати інформацію. Дошка SMART Board надає унікальні можливості для роботи й творчості й разюче легка в керуванні.

Багато електронних інтерактивних дощок мають так зване антивандальное покриття, стійке до механічних ушкоджень. Дошку з таким покриттям можна мити звичайними мийними засобами.

Розглянемо тепер, які технології використовуються в електронних інтерактивних дошках.

Сенсорна резистивна електронна інтерактивна дошка складається із двох шарів найтонших провідників, які реагують на дотик до поверхні екрана. Такі дошки дуже підходять для шкіл: вони надійні й не вимагають яких-небудь спеціальних пристосувань, які можуть втратитися або зламатися. У таких є ще одне важливе достоїнство — на них можна писати не тільки маркером, але й просто пальцем. Ця технологія не вимагає застосування спеціальних маркерів, не використовує ніяких випромінювань для роботи й не піддана зовнішнім перешкодам. Недоліком цієї технології є невелика затримка реакції матриці при швидкому переміщенні маркера або його предмета, що заміняє.

Електромагнітна технологія заснована на передачі електронних сигналів з пишучого пристрою, яким може бути або спеціальний електронний олівець, або вкладені в електронних власників маркери. До достоїнств варто віднести можливість створення твердої й міцної поверхні. До недоліків — робота з електромагнітним випромінюванням і необхідність використання спеціального маркера.

У цей час ці дві технології електронних інтерактивних дощок є найпоширенішими й добре відпрацьованими. Для дощок цих типів розроблене ПЗ, що входить у стандартний комплект поставки й спеціально орієнтоване на застосування в навчальному процесі.

Різні фірми постійно шукають нові варіанти й технології для створення інтерактивних дощок. Зараз випускаються електронні інтерактивні дошки, що використовують інфрачервоні й ультразвукові датчики для визначення положення маркера. Недолік полягає в тому, що датчики реагують на стороннє випромінювання. Іноді замість датчиків використовуються інфрачервоні лазери, що зчитують із високою точністю поточне положення маркера. Зараз важко сказати яка з технологій стане самої популярної, але поки всі ці нові технології слабко підтримані спеціалізованими ПЗ.

Таке рішення зручно для невеликих переговірних і для кабінетів керівника. Інтерактивна плазмена панель, на відміну від близької по функціях інтерактивної дошки, не вимагає проектора для роботи, тому може бути встановлена в невеликому приміщенні й практично не обмежує волю дизайнерських рішень, що особливо важливо в будинках з нетиповим плануванням.

Крім того, плазмена панель створює більше комфортні умови для роботи, чим проектор — промінь світла не заважає доповідачеві й немає тіні на екрані, коли виступаючий робить позначки.

Плазмена панель із інтерактивною насадкою — це не просто зручне, функціональне й надійне інтерактивне рішення, це частина іміджу компанії.

Більші можливості для роботи

Програмне забезпечення й електронний маркер дозволяють робити позначки поверх будь-якої програми — включаючи відеозображення не лише, що програється тільки з пам'яті комп'ютера, але й з підключеного цифрового відео-пристрою — безпосередньо під час проведення наради або презентації.

2. Ефективність використання електронних дошок у бізнесі

Копіювальні дошки надають користувачеві можливість зберегти зображену на поверхні дошки інформацію. Це надзвичайно зручно, коли потрібно порівняти запропоновані в ході викладення чи обговорення проекти. Тим більше, що в такому разі є можливість відштовхуватися від оригінального матеріалу. Не менш корисною функцією такої дошки є і можливість у кількох примірниках роздруковувати інформацію, яка була нанесена на поверхню. Одними з найвідоміших дощок такого типу є Panaboard, що випускаються компанією Panasonic. Ця дошка обладнана вмонтованим термічним принтером, який дозволяє одразу виконувати друк до дев'яти копій примірників на типовому папері формату А4 або на факсовому рулонному термопапері. Друк однієї копії займає п'ятнадцять секунд. Крім того, дошка має дві робочі поверхні і дозволяє одночасно друкувати копії з них обох на одному аркуші паперу. Panaboard цієї серії (UB-5315, UB-5815, UB-5310) обладнана також USB-інтерфейсом і має функцію підключення до ПК, що надає цілий ряд додаткових можливостей. Завдяки додатковому програмному забезпеченню Document manager та Document viewer, користувач отримує можливість сканувати з поверхні дошки та зберігати відображену графічну інформацію як графічний комп'ютерний файл, а також внести в електронну версію текстові коментарі. Програмне забезпечення дозволяє зберігати інформацію на комп'ютері у форматах BMP, TIFF, PNG та PDF. Єдина вада даного пристрою — можливість друку та збереження лише чорно-білих копій. Однак цей факт дещо компенсується можливістю внесення до електронної копії кольорових поміток. Корисною функцією дошки є також можливість дистанційного керування нею через графічний інтерфейс і наявність вмонтованого принтеру, який при підключенні дошки до ПК можна одночасно використовувати і як звичайний офісний принтер.

Останнім словом техніки є так звані інтерактивні дошки (ІД). Залежно від моделі, окрім вищенаведених функцій, притаманних копіювальним дошкам, вони роблять можливим проведення презентації чи іншого заходу одночасно з кількома віддаленими учасниками через Інтернет. У такому разі вся інформація, яка відображається на дошці, синхронно виводиться на монітор віддаленого користувача.

ІД поєднує презентаційні можливості, що надаються за допомогою комп'ютера та відеопроектора. Використання ІД дозволяє оперативно втручатись у виведене на екран зображення і робити власні записи чи помітки в ході викладення. Уся відображена на дошці інформація, так, як і у випадку користування копіювальною дошкою, зберігається у форматі комп'ютерного файлу, але вже у повнокольоровому варіанті. Інформацію можна в будь-який час відновити в повному обсязі на моніторі комп'ютера та роздрукувати на вмонтованому або звичайному чи кольоровому принтері, підключеному до дошки.

Спеціальне покриття поверхні деяких моделей дощок, наприклад Panaboard KX-BP800, дає можливість використовувати ІД як екран для демонстрації відеороликів за допомогою мультимедійного проектора. Покриття забезпечує отримання чіткого зображення та відсутність відблисків. До комплекту ІД зазвичай входить набір кольорових електронних маркерів і стиральний електронний пристрій. У разі використання ІД сумісно з комп'ютером і відеопроектором електронний маркер може виконувати функції комп'ютерної миші. Це дає можливість робити помітки поверх зображення, що демонструється, та одночасно керувати всім процесом безпосередньо з поверхні дошки. Помітки, які робляться на дошці електронним маркером, також вносяться до збереженої копії. Однак поверхня ІД пристосована і для використання звичайних маркерів. У такому разі ІД може використовуватись як звичайна маркерна дошка.

Існує кілька технологій, які застовуються виробниками ІД. Компанії Smart Technologies та Polaroid у виробництві таких дощок використовують так звані резистивні матриці. У цьому випадку в поверхню дошки вмонтовуються два шари сітки, розділені повітряним провідниковим проміжком. При натисканні на таку поверхню будь-яким предметом провідники замикаються.

Інші компанії (наприклад, Panasonic) використовують технологію, за якою по всій поверхні дошки розташовуються інфрачервоні та ультразвукові датчики, що визначають місцезнаходження на поверхні електронного маркера або "ластика".

Компанії Numonocs та Hitachi використовують у своїх дошках електромагнітну технологію, за якою сигнал зі спеціального електронного пензля передається на дошку.

У дошках виробництва Polyvision та Microfield використовується лазерна технологія, тобто вмонтовані лазерні пристрої постійно сканують поверхню дошки, визначаючи таким чином місцезнаходження спеціальних пишучих пристроїв.

Одним з різновидів ІД є прозорі сенсорні панелі, які встановлюються поверх плазмового або рідкокристалічного екрана. У такому випадку зображення з комп'ютера проектується на екран, а сенсорна панель підключається до комп'ютера. Усі інші маніпуляції виконуються так само, як зі звичайною ІД, за допомогою тих самих електронних маркерів.

При використанні сенсорних панелей користувач отримує додаткові функції. Наприклад, на поверхні сенсорної панелі можна набрати друкований текст, торкаючись маркером необхідних літер клавіатури, яка відображається на поверхні панелі. Існує також програмне забезпечення, яке дозволяє панелі розпізнавати написаний від руки текст. Однак через недостатньо високу швидкість оброблення інформації цей процес може зайняти досить тривалий час.

Останнім часом також почали з'являтися пристрої, які дозволяють під час роботи з дошкою зберігати й усні коментарі доповідача. Для цього необхідно лише підключити до комп'ютера мікрофон. У ході запису створюється файл, який синхронізує звукові сигнали, що надходять із зображенням чи текстом, який наноситься на дошку.

Останнім часом на українському ринку зростання попиту на таку презентаційну техніку, як електронні дошки, має стійку тенденцію. Це зростання відбувається не настільки швидкими темпами, як того хотілося б компаніям, що постачають дану продукцію в Україну. Пояснити ще доволі низький попит на ЕД в Україні можна в першу чергу тим, що вітчизняний споживач на сьогодні недостатньо інформований щодо розвитку сучасних технологічних засобів, призначених для підвищення ефективності інформаційних заходів. З тієї самої причини споживач часто не бачить того позитиву, який надає використання сучасної техніки в бізнесі. Не останньою причиною низьких темпів зростання попиту на ЕД є і доволі висока вартість цієї техніки.

Висновки

Незважаючи на досить високу вартість ЕД, а на вітчизняному ринку їх пропонують за ціною від 50, вони можуть стати незамінними в будь-якому офісі чи навчальному закладі. Широкий спектр можливостей, які надає ЕД, та багатофункціональність дозволяють використовувати дошки для вирішення різних завдань — від навчальної лекції до серйозної масштабної презентації. До того ж, можливості ЕД дозволяють провести цей процес досить яскраво, вивести на екран заздалегідь підготований матеріал, не втрачаючи часу на пояснення простих речей чи креслення. Таким чином дошки ще й значно економлять час. Якщо ж ЕД використовуються для вирішення складних виробничих завдань, то можливості зі зберігання, тиражування, доопрацювання та розповсюдження інформації можуть стати насправді неоціненними. Найбільш широко представлені в Україні, окрім Panaboard, ЕД виробництва компаній Mitsubishi, Hitachi (StarBoard), Smart (SmartSoard) та Geha (IncoBoard), eBeam (Legamster). Достатньо широким є і діапазон цін на пропоновані дилерами ЕД. Вартість дошки залежить від функціонального набору запропонованого пристрою, комплектації та ін.

Електронні дошки ідеально підходять для проведення презентацій, оскільки інформація, що наноситься на дошку, може бути збережена на комп'ютері, а потім роздрукована на принтері. Послідовність відображення інформації на такому пристрої може бути відновлена крок за кроком. А сам процес відображення даних на електронній дошці можна транслювати в реальному часі через Інтернет. ТМ Legamaster пропонує рішення, створені, аби задовольнити всі вищеперераховані вимоги. Завдяки своїй багатофункціональності, електронні дошки набувають усе ширшої популярності в усьому світі. На українському ринку електронне презентаційне обладнання поки що не має популярності, але це лише питання часу.

Список використаної літератури

  1. Інформаційні системи і технології в маркетингу: Для студ. спец. 7.050108 денної, заочної, заочної скороченої форм навчання та др. вищ. освіти і магістрів спец. 8.050108 "Маркетинг" / Національний ун-т харчових технологій / Тетяна Анатоліївна Репіч (уклад.). — К. : НУХТ, 2003. — 34с.
  2. Маркетинг для магістрів / Національна академія управління ; ред. М. М. Єрмошенко, С. А. Єрохіна. — К.: Національна академія управління. – 2007 — Т. 2. — 2007. — 540 с.
  3. Пілюшенко В. Інформаційні технології у маркетингу і рекламі: Навч. посіб. / Донецький держ. ун-т управління. — Донецьк : ДонДУУ, 2005. — 205с.
  4. Пінчук Н. Інформаційні системи і технології в маркетингу: Навч.-метод. посіб. для самостійного вивч. дисципліни / Київський національний економічний ун-т. — К. : КНЕУ, 2001. — 294с.
  5. Шквір В. Інформаційні системи і технології в обліку: Практикум/ Володимир Шквір, Анатолій Загородній, Олег Височан,. — К.: Знання , 2006. — 429 с.