referat-ok.com.ua

Для тих хто прагне знань!

Чинники успішного працевлаштування

1. Порівняльна характеристика професійних посередників із працевлаштування. Механізм та особливості їх діяльності

Донедавна в Україні існувало два види «посередників з працевлаштування»: кадрові агентства ‒ їх послуги з пошуку роботи оплачували потенційні кандидати на вакансії та рекрутингові компанії, з якими розраховувалися роботодавці за фактом прийняття працівника на роботу.

Посередник повинен пройти реєстрацію у місцевому центрі зайнятості за місцезнаходженням як платник зборів до Державного фонду сприяння зайнятості населення; укласти зовнішньоекономічний договір (контракт) з іноземними суб’єктами господарської діяльності про працевлаштування громадян України; мати дозвіл компетентних органів іноземної влади іноземним суб’єктам господарської діяльності на працевлаштування громадян України (крім випадків посередництва у працевлаштуванні моряків на судна іноземних власників), оформленого згідно із законодавством країни, де офіційно зареєстровано головний орган управління (контора) іноземного суб’єкта господарської діяльності. Договір про посередництво у працевлаштуванні укладається у письмовій формі, у якому зазначаються інформація про послуги, порядок оплати, строк дії договору, а також обов’язки і відповідальність сторін. Забороняється стягувати будь-які види попередніх оплат за посередництво до остаточного укладення громадянином трудового договору з роботодавцем; продавати адреси іноземних роботодавців, посередницьких фірм, державних органів зайнятості інших країн, оприлюднення у засобах масової інформації (зокрема, у мережі інтернет без їхньої на те згоди та якщо надані оголошення не спрямовані на використання праці громадян України; здійснювати посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном з роботодавцями за тими трудовими договорами, які не містять умов соціального захисту (зокрема, страхування) працівника, передбачених законодавством країни перебування; пропонувати посередництво у працевлаштуванні громадян на роботу за видами діяльності, які заборонені або зайняття якими тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України чи міжнародними нормами.

Посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном — надання суб’єктами господарювання послуг з пошуку роботи відповідно до заявок роботодавців щодо незайнятих робочих місць (вакантних посад) та надання інформаційно-консультативних послуг щодо можливостей працевлаштування, умов та розмірів оплати праці, найменування та місцерозташування роботодавців.

Посередником у працевлаштуванні на роботу за кордоном може виступати як юридична, так і фізична особа.

Посередник зобов’язаний зареєструватися в місцевому центрі зайнятості за своїм місцерозташування як платник страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. У службовому приміщенні посередника, де приймають клієнтів, на доступному для клієнта місці мають бути нормативно-правові акти, а також номера телефонів місцевого органу державної служби зайнятості України й представництва Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.

Посередники організовують надання послуг з посередництва у працевлаштуванні на роботу за кордоном на підставі договорів (контрактів), які укладають в письмовій формі.

Посередники можуть здійснювати свою діяльність за умов:

а) наявності приміщення, яке відповідає вимогам санітарних норм, обладнаного телефонним зв’язком та наочною письмовою інформацією про послуги, що надаються, їх вартість, а також адресу і телефон місцевого центру зайнятості;

б) реєстрації у місцевому центрі зайнятості за місцезнаходженням як платника зборів до державного фонду сприяння зайнятості населення;

в) наявності зовнішньоекономічного договору (контракту) з іноземними суб’єктами  господарської  діяльності  про працевлаштування громадян України.

Верховна Рада прийняттям закону «Про зайнятість населення» фактично заборонила діяльність кадрових агентств.

Новий закон також вперше закріплює в Україні такі поняття як: «рекрутинг» ‒ діяльність підприємств, що надають посередницькі послуги з працевлаштування, «аутстаффінг» ‒ послуга виведення персоналу за штат роботодавця і «аутсорсинг» ‒ діяльність підприємств, що здійснюють наймання працівників для виконання ними робіт в іншого роботодавця.

Закон покликаний врегулювати діяльність кадрових агентств, яких сьогодні в Україні, за неофіційними джерелами, ‒ близько 15 тисяч. Несерйозні компанії і компанії-одноденки «відфільтрують», залишивши тільки тих, що надають якісні послуги і дають «гарантійний» термін на своїх кандидатів», ‒ коментують юристи. Закон вперше офіційно призначає «наглядача» над усіма організаціями, які беруть участь в цьому бізнесі. Відтепер Міністерство соціальної політики зобов’язане вести облік рекрутингових компаній, але, щоправда, як це відбуватиметься на практиці, із закону поки не ясно. Незрозуміло також, чи повинні будуть такі компанії ставати на облік в міністерстві і отримувати які-небудь посвідчення чи сертифікати.

Те, що компанії, які надавали шукачам недостатньо професійні послуги, заробляючи виключно на гонорарах від громадян, опинилися поза законом ‒ хороший знак. Однак, закон змушує піти з ринку також частину компаній, які працюють «по-білому», кажуть експерти.

Компанії, які надають посередницькі послуги та послуги аутсорсингу, зобовʼязали подавати інформацію про чисельність працевлаштованих осіб до територіальних відділень Мінсоцполітики. По суті, це означає, що тепер вся зовнішня рекрутингова діяльність буде моніторитися так само ретельно, як діяльність фінансових компаній ‒ банків, страховиків, компаній з управління активами.

2. Есе на тему: «Відсутність досвіду роботи – не перешкода»

Перша робота, як правило, не буває високооплачуваною. Молодим фахівцям, студентам і співробітникам без досвіду роботи пропонується потрудитися на благо компанії за скромну плату, але за те, в майбутньому, яка збільшиться і примножиться.

Відсутність досвіду роботи не є нездоланною проблемою для працевлаштування. У багатьох компаніях є програми навчання випускників для виконання ними професійних обов’язків.

Молодь, яка не має досвіду роботи, найбільше беруть великі компанії. Вони готують собі співробітників у спеціальних навчальних центрах. Трапляються і компанії, які пропонують програми стажування і проходження практики ще під час навчання у вузі. Головні вимоги до молодих фахівців — бажання працювати та наявність базових університетських знать У більшості випадків роботодавці пропонують новачкам пристойну зарплату і не намагаються економити на відсутності у них досвіду роботи. Інакше вони ризикують втратити такого молодого фахівця після того як він здобуде необхідний досвід.

Молоді фахівці мають свої переваги. Вони зберігають вірність компанії, яка повірила у їх спроможності на старті професійної кар’єри. Помічено й те, що навчати з нуля корпоративним стандартам простіше, ніж перевчати фахівців, які прийшли з інших компаній. Молоді фахівці є ініціативними і мають багато ідей.

Конкурс на привабливі місця у компаніях, що беруть на роботу випускників вузів, зазвичай, є чималим. У багатьох випадках обійти конкурентів допомагає знання іноземної мови. Якщо ж молодий фахівець знає їх кілька, то його шанси на успішну кар’єру різко зростають.

Цікаво проаналізувати рівень заробітної плати, яку пропонують сьогоднішні роботодавці для студентів та молодих спеціалістів, а також перелік професій.

В основному, молодим пропонуються професії без спеціальних навичок, а саме кур’єр, білетер, диспетчер, оператор-касир, промоутери та інше. Заробітна плата тут, мабуть, сама маленька, 1000-2000 гривнів на місяць. Але також чекають молодих фахівців, які закінчили вузи по спеціальності, трудитися в банки, торгові комплекси, в сферу будівництва та обслуговування. Вже куди-куди, а в рекламу та відділи продажів молодих та активних тільки й зазивають. Але, знову ж, вимагають освіту.

Наберемо в Інтернеті на будь-якому «робочому» сайті в розділі пошуку вакансії в полі «ключове слово»- «без досвіду роботи». Ось, наприклад, чекають на посаду системного аналітика, заробітна плата нереальна $ 10 000, напевно помилка або написано для заманювання шукачів. Причому, навчання професії компанія бере на себе, потрібен лише хороша людина.

В іншому оголошенні пропонують зайнятися менеджментом в сфері продажів, програмуванням. Є оголошення, де за 1500 гривні шукають старанного секретаря для прийому дзвінків, допомоги керівнику, складання планів зустрічей та інше. Приймають на цю посаду теж без досвіду роботи, з навчанням. Ще потрібні без досвіду роботи консультант по торгових площах, фахівець з управління проектами, директор по внутрішній логістиці та багато інших непоганих професій. Отже, було б тільки бажання працювати, а досвід можна накопичити.

Як бачимо, компанії готові самі навчати професії та її особливостям, головне, щоб людина була хороша і з гідною освітою. Так, що відсутність досвіду роботи — це не найстрашніше, найнеприємніше — це відсутність освіти.

3. Скласти комбіноване резюме, використовуючи слова: «генерувати», «оптимізувати», «отримувати вигоду»

РЕЗЮМЕ

Макаренко Людмила Миколаївна

Київ, вул. Космонавтів, буд. 15

Телефон: 568-68-68

e-mail: vika@ukr.net

Д.р. 22.09.1981р.

Громадянство — Україна

МЕТА

заміщення вакантної посади головного бухгалтера.

ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Беру активну участь у громадсько-політичному житті міста. Член Всеукраїнського Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка та громадської організації «Жінка для жінки».

ОСОБИСТІ ЯКОСТІ

Характер спокійний, урівноважений, але свої погляди відстоюю активно та аргументовано, доброзичлива, комунікабельна, вмію аналізувати та логічно мислити. Шкідливих звичок не маю.

ДОДАТКОВІ ВІДОМОСТІ

Володію німецькою та російською мовами, вивчаю англійську мову. Рідна мова – українська.

Маю схильність щодо генерування нових ідей та замислів, втілення нових технологій у роботі, оптимізувати робочий графік, отримувати вигоду від правильного використання робочого часу для підвищення ефективності роботи.

Практичний досвід роботи з комп’ютером.

Є автором 2-х друкованих у фахових виданнях України наукових праць.

Маю права водія та досвід керування автомобілем.

ОСВІТА

У 1976 році закінчила Луцьку середню школу № 38

1980 завершила навчання в Львівському технікумі автоматики і телемеханіки за спеціальністю «автоматичний електрозв’язок».

У 1991 році успішно закінчила навчання в Університеті Львівська Політехніка.

У 1994 році закінчила курси за спеціальністю «бухгалтерський облік і аудит».

У 2003 році здобула другу вищу освіту в Львівському національному Університеті ім. Івана Франка на юридичному факультеті.

ТРУДОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

У 1980-1994 рр., працювала інженером в науково-дослідному інституті.

У 1994-1996 рр. – бухгалтер відділу освіти обласної адміністрації у м.Львові.

У 1996-1997 рр. – провідний спеціаліст Фонду комунального майна м.Львова.

У 1997- 2003рр. – головний бухгалтер ПП «Інтерлайн».

4. Скласти супровідний лист до резюме

Шановні пані та панове!

Ваша компанія — одна з найбільших компаній Києва з виробництва та продажу м’яких меблів. Зовсім недавно я побачила на сайті Вашої компанії відкриту вакансію – головного бухгалтера і хочу запропонувати свою кандидатуру на цю посаду.

Прочитавши вимоги, зазначені у вакансії, я впевнена що можу претендувати на цю позицію, оскільки, останні 4 роки я працюю на одному з найбільших виробничо-торговельних підприємств, на посаді – Головного бухгалтера.

Я чудово знайома з технологією виробництва, маю великий, успішний досвід роботи у великому колективі (понад 200 осіб), щороку відвідую найпопулярніші семінари щодо підвищення кваліфікації України, і в курсі всіх тенденцій та змін у законодавчій базі.

Моє резюме ви знайдете у приєднаному файлі.

Також, можу надати рекомендаційний лист з останнього місця роботи.

 

З повагою,

Кулик Вікторія Юріївна.

Список використаної літератури

  1. Дахно, І. Ділова кар’єра [] : навч. посібник / Івн Дахно, 2011. — 526 с.
  2. Михайлова, Л. Управління персоналом [Текст] : Навчальний посібник / Любов Михайлова, 2007. — 246 с.
  3. Осовська, Г. Основи менеджменту. Практикум [Текст] : навч. посібник / Галина Осовська, Ірина Копитова, 2009. — 579 с.
  4. Савельєва, В. Управління персоналом [Текст] : Навчальний посібник / Валерія Савельєва, Олексій Єськов, 2005. — 335 с.
  5. Сліпушко О. Українська мова й етапи кар’єри ділової людини: учбовий посібник / Оксана Сліпушко,, 2009. — 199 с.