referat-ok.com.ua

Для тих хто прагне знань!

Опис товару – йогурт "Чудо"

1. У процесі виконання роботи самостійно обирається конкретний товар чи послуга, що пропонується для реалізації споживачам.

Список використаної літератури.

1. У процесі виконання роботи самостійно обирається конкретний товар чи послуга, що пропонується для реалізації споживачам.

1. Провести детальний опис товару (товар за задумою, у конкретному виконанні, з підкріпленням)

Йогурти і йогуртери ТМ „Чудо" — надзвичайно смачні і корисні йогурти з шматочками свіжих фруктів. До асортименту йогуртів і йогуртерів ТМ "Чудо" входять продукти жирністю 0,1%, 2,5%, 2,9%, 5,1% та 7,5%. Йогуртні продукти ТМ „Чудо" — це продукти, які вперше в Україні були виготовлені за новою технологією, і по дизайну та упаковці відповідають європейським стандартам.

15 березня 2006 року АТВТ "Харківський молочний комбінат" випустив новинку — йогурт ТМ "Чудо" с позначкою "Жива йогуртна культура". Нові йогурті "Чудо" представлені популярними смаками — вишня, полуниця, персик-маракуя, та одним класичним — молочним.

Завдяки збалансованому співвідношенню білку, жиру, вуглеводів, вітамінів та інших корисних мінеральних речовин, йогурти мають усі корисні властивості кисломолочних продуктів. Основна особливість новинки — висока концентрація молочнокислих бактерій — 107 — 108ступенях на кінець строку споживання продукту .Саме така концентрація приносить користь організму і позитивно впливає на систему травлення.

Вся нормативно-технічна документація, по якій виробляється продукт, була розроблена виробничою лабораторією та технологічним відділом підприємства.

Йогурти і йогуртери виробляються на унікальному, повністю комп'ютеризованому обладнанні для виробництва йогуртів в полістирольних стаканчиках, в яке входять — пакувальне обладнання німецької компанії Hassia і технологічне обладнання компанії Тетра Пак — Швеція. Продукт виробляється із термостійкого молока вищого гатунку шляхом сквашування спеціальними культурами молочнокислих бактерій.

За високі смакові властивості і рівень якості йогуртні продукти „Чудо" завоювали любов споживачів і постійно отримують нагороди як регіональних, так і національних конкурсів.

Новинка йогурт "Чудо" отримала в квітні 2006 року нагороду регіонального конкурсу якості.

2. Класифікувати його по основних видах призначення

Основними споживчими властивостями йогурту ТМ „Чудо " є поєднання високих смакових властивостей з корисними якостями молочного продукту. Шматочки свіжих фруктів придають йогурту натуральний смак. Йогурт ТМ "Чудо"- це корисний продукт для всієї родини, і містить білки, жири та вуглеводи в оптимальному для засвоєння організму співвідношенню. Також у йогурту є вітаміни та мінеральні речовини, які необхідні для забезпечення обміну речовин.

Турбуючись про якість „Чудо-йогурту" АТВТ „Харківський молочний комбінат" виготовляє продукт тільки з високоякісної сировини для чого ретельно вибирає постачальників.

Різноманітні і неперевершені смаки вишні, полуниці, персика-маракуї та молочний задовольнять вимоги українських споживачів, дозволяють знайти свій улюблений смак та приносять гарний настрій.

Прийнятна ціна робить продукт доступним і привабливим для середньостатистичного споживача.

Споживчі переваги йогурту ТМ „Чудо".

· Оптимальне співвідношення ціни та якості.

· Високі смакові властивості.

· Виключна користь для здоров'я і травлення.

· Різноманітний асортимент.

· Найулюбленіші смаки.

· Зручна упаковка.

· Термін реалізації.

3. Обґрунтувати можливість переходу товару у розряд марочних

АТВТ „Харківський молочний комбінат" приділяє значну увагу технічному забезпеченню, проводить заходи щодо модернізації технологічних процессів. Використання обладнання "нового покоління" забезпечує европейский стандарт якості продукції АТВТ „Харківський молочний комбінат", енергозберігання, дозволяє уникнути ризику виробництва недоброякісної продукції и знижує до мінімуму виробничі витрати. Йогурт ТМ "Чудо" виробляється на повністю комп'ютеризованому обладнанні для виробництва йогуртів в стаканчиках, в яке входять — пакувальне обладнання німецької компанії Hassia і технологічне обладнання компанії Тетра Пак — Швеція. Унікальну лінію по виробництву йогуртів було встановлено на комбінаті в вересні 2003 році під керівництвом висококваліфікованих спеціалістів . Потужність лінії по виробництву йогуртів — 40 000 стаканчиків. Лінія виробництва дозволяє випускати до 100тон продукції за зміну. Даний технологічний комплекс забезпечений системою безрозбірної мийки та стерилізації при 115 °С, що дозволяє зберегти ідеальні мікробіологічні показники продукту і отримати чистий кисломолочний смак.

Лояльні клієнти згодні заплатити за марку преміальну ціну, що збільшує показник її прибутковості в розрахунку на одного покупця. Чим довше марці вдається утримувати покупця, тим більш прибутковою вона стає і тим більш споживач готовий заплатити за товар під її ім’ям преміальну ціну. Менеджери сильних брендів знають, що утримання покупців такими недорогими способами, як знижки постійним авіапасажирам, дозволяє зберегти їхню лояльність, одночасно зберігаючи преміальні ціни.

Преміальні ціни забезпечують великий ступінь контролю над каналом розподілу. Коли відома марка продається за високою ціною, учасники каналу розподілу одержують досить високі доходи, не вступаючи в конкуренцію між собою.

З’являються прибуткові можливості для спільного брендингу і ліцензування. Спільний брендинг і видача ліцензій на використання марочних назв усе більше поширюються. Зрозуміло, що головне при цьому — не «розтягувати» марку занадто сильно тільки заради того, щоб отримати додаткові прибутки.

Компанія має можливість запропонувати свою марку різним сегментам споживачів і завоювати всю категорію без якого-небудь зниження цінності бренду.

Для того щоб ідентифікувати переваги марочного продукту над немарочним, необхідно розглянути категорію, в якій існує і той і інший. Під марочною ціною ми розуміємо надбавку (премію) до ціни, яку ринок готовий заплатити за марочний продукт порівняно з «безіменним».

4. Запропонувати види упаковки товару та зміст його маркування

Тверда тара надійно захищає упаковані товари від механічних пошкоджень (від ударів, тиску, проколювання).

Герметизована металева і скляна тара запобігають шкідливому впливу на товари атмосферного кисню та проникненню сторонньої мікрофлори, що зменшує окисне пошкодження товарів (згіркнення, осалювання жирів, розкладання вітамінів, барвників тощо), а також їхнє мікробіологічне псування (гниття, пліснява, розвиток хворобливих бактерій та ін.). Металева тара і пляшки з темного скла захищають товари від дії сонячних променів, що також сповільнює шкідливі процеси окислення.

Проте тверда тара має значні недоліки. Це передовсім її велика вага та об'єм.; У середньому маса та об'єм такої тари в масі та об'ємі брутто товару становить у середньому до 25-30%, а в деяких випадках і значно більше. До недоліків належить також висока вартість тари, що складається із закупівельної ціни, ціни експлуатації та ціни транспортування. Це призводить до збільшення витрат на тару і її оборот, які закладаються у витрати виробництва або обороту, що підвищує ціну товарів.

Застосування споживацької тари є обов'язковим за роздрібного продажу рідких продовольчих і непродовольчих товарів, не кажучи про оптовий. Відпуск таких товарів може відбуватися в розфасованому вигляді у споживацькій тарі виробника чи продавця, а також за допомогою зважування або відмірювання в тару споживача.

Сучасна комунікація за допомогою упаковки виходить з того, що людина, яка зайшла до магазину, здебільшого не має при собі списку товарів, котрі їй необхідні. Покупці просто ходять між полицями, дозволяючи упаковкам «умовляти» їх. Відтак люди роблять багато покупок, про які вони й не думали. Саме тому, що комунікативна сила упаковки дуже значна, захисники прав споживачів вимагають того, щоб упаковка відігравала тільки суто інформативну роль, не справляючи жодного емоційного впливу на покупця, не спокушаючи його.

Надійність упаковки — це її здатність зберігати механічні якості чи герметичність протягом тривалого часу. Завдяки цьому упаковка забезпечує необхідні умови для зберігання товарів. Упаковка багаторазового призначення має зберігати форму як з товаром, так і без нього. Строк зберігання одноразової упаковки здебільшого не перевищує строків придатності самого товару.

З урахуванням усіх цих факторів маркетолог повинен правильно вибрати відповідну упаковку. Сучасна упаковка має бути оптимальною за вартістю, привабливою за зовнішнім виглядом, надійно захищати те, що в ній міститься, забезпечувати зручне транспортування. Обов'язковою умовою оптимізації упаковки є стандартний розмір, що значно полегшує транспортування, перевезення та складування товарів.

5. Описати тип (сегмент) цільового ринку, де пропонується реалізувати вибраний товар

Йогуртери і йогурти „Чудо" — достатньо популярний продукт на українському ринку молочних продуктів. Основними споживачами йогурт них продуктів "Чудо" є жінки 25-45 років та їх діти 5-15 років. Йогуртери і йогурти „Чудо" купують споживачі з середнім достатком.

Родина , теплі родинні взаємовідносини — основна цінність цільової групи. Яскравість та фантазійність, тепло і доброта торгівельної марки „Чудо", робить її маркою для всієї родини.

Компанія „Вімм-Білль-Данн" — лідер продаж молочної продукції в Україні. Йогурти ТМ „Чудо" успішно реалізуються відділом продаж АТВТ „Харківський молочний комбінат" в усіх регіонах України. Найбільшого рівню продаж йогурти ТМ „Чудо" набули в Києві, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську ,Львові та Запоріжжі. Завдяки добре розвиненій системи дистриб'юторів в регіонах, продукт завжди знаходиться на полицях торгівельних точок, і споживач має можливість придбати свіжий і якісний продукт . За даними дослідницької компанії AC Neilsen йогурти „Чудо" займали 13 % продажу від всіх йогуртів, які продаються в Україні. Достатньо високий рівень продаж пояснюється привабливою ціною , високою якістю та успішною маркетинговою стратегією торгівельної марки „Чудо".

6. Обґрунтувати вибір каналів розподілу та маркетингових посередників

Компанія „Вімм-Білль-Данн", до складу якої входить АТВТ „Харківський молочний комбінат", — компанія, яка орієнтується на споживача. Харківським молочним комбінатом активно проводяться маркетингові заходи для просування йогуртних продуктів ТМ „Чудо " на українському ринку. Вихід „Чудо-йогурту" на ринок супроводжувався активною рекламною компанією — телевізійною рекламою, рекламою в метрополітенах м . Харків і м. Київ, а також дегустаціями в торгівельних точках — жителі крупних міст України мали змогу спробувати „Чудо-йогуртер".

Необхідно відмітити, що цінова політика АТВТ „Харківський молочний комбінат" також орієнтована на споживачів. Ціна йогурта „Чудо" є доступною для споживача з середнім достатком, і все це при бездоганній якості продукту.

Виробник – гуртовий торговець – роздрібний торговець – споживач — типовий канал другого рівня, під час використання якого виробник продає свій товар оптовикам, які перепродують його роздрібним торговцям. Цей тип каналу розподілу особливо економічно вигідний невеликим роздрібним магазинам, які закуповують товар невеликими партіями.

7. Визначити основні підходи до ціноутворення

Ціни, уся їх сукупність становлять не тільки індивідуальну, особисту, а й суспільну, соціальну категорії. Вони регулюють як окремі купівлі та продажі товарів споживачам, так і економічні процеси в цілому, включаючи суспільне виробництво, розподіл товарів, обмін або споживання благ, надання послуг. Тут усі разом узяті ціни діють як загальний, єдиний, цілісний ціновий механізм.

У принципі плановий спосіб ціноутворення має певні переваги: досить простий; ціна відбиває реальні витрати виробництва; ціни встановлюються зверху спеціальними державними організаціями. Оптова ціна, за якою підприємство-виготовлювач продає свою продукцію, дорівнює витратам виробництва (собівартості), до яких приплюсовується нормативний прибуток. Роздрібна ціна для індивідуального споживача встановлюється як оптова плюс витрати і прибуток торгових організацій, включаючи й транспортні витрати.

У складному багатофакторному процесі акт купівлі-продажу за взаємоприйнятними цінами відбувається тільки тоді, коли ціна встановлюється на основі вирівнювання попиту і пропозиції за умови згоди між двома сторонами, інтереси яких зіштовхнулися на вільному ринку. Таку ціну називають ринковою, а якщо її фіксують у договорі — договірною. Однак така ціна може бути встановлена тільки в умовах ринку; якщо його немає, то немає й не може бути об'єктивної ціни. Ринкове ціноутворення можливе тільки тоді, коли на ринку є достатня кількість товарів, продавці конкурують у прагненні продати товар і водночас є багато покупців товару.

8. Запропонувати основні заходи щодо стимулювання збуту та цінових знижок

Плануючи свої дії, підприємство-виробник має враховувати певні особливості стимулювання продажу товарів. Стимулювання ефективне тільки в тому разі, коли його застосування зв'язується з етапом життєвого циклу товару та з чітко визначеними цілями такого стимулювання. На першому етапі — це створення інформованості про товар, на другому — створення пріоритетності марки, на третьому — створення прихильності до даної марки товару для досягнення максимального попиту, на четвертому — інформування про розпродаж за зниженими цінами. Однак стимулювання — це не панацея, яка може повернути молодість уже напівзабутому товару. Протягом тривалого часу і справді вважали, що коли товар перестали купувати, то знов привернути до нього увагу можуть інтенсивні акції зі стимулювання продажу (зниження цін, премії, ігри, конкурси). Але сучасні дослідження довели, що така тактика є помилковою названі акції лише прискорюють остаточне припинення попиту.

Дегустація йогурту — споживач отримує пропозицію спробувати продукцію.

Візуальні комунікації — засоби, службовці для привертання уваги споживачів або користувачів за допомогою їх візуального контакту з різними видами зовнішньої реклами або покажчиками (стенди, плакати, схеми, стрілки і т.д.).

Програми підвищення лояльності є заходи щодо стимулювання збуту, націлені на посилення симпатії споживача до товару, торгової марки або послуги. Проводитися такі заходи можуть у вигляді, знову ж таки, лотерей, розіграшів, за допомогою введення накопичувальних або дисконтних карт і т.д.

Всі вищеописані заходи щодо стимулювання збуту є дуже ефективними способами рішення цієї задачі.

Але, плануючи заходи зі стимулювання продажу, спеціалісти не повинні забувати, що протягом наступного за акцією періоду покупець купить цього товару менше. Тобто стимулювання (і ми вже зазначали це неодноразово!) призводить тільки до нетривалого зростання обсягів продажу, а потім може обернутися на реальні фінансові втрати. Відтак стимулювання найліпше застосовувати на першому етапі життєвого циклу товару, коли його виводять на ринок і створюють коло своїх споживачів.

9. Для товару обґрунтувати вид обраної реклами, розробити проект рекламного звернення

Товарна реклама формує й стимулює попит на конкретний товар, інформує споживача про властивості й достоїнства товару, будить інтерес до нього, сприяє його продажу.

Інформативна реклама звичайно використовується на етапі впровадження товару на ринок, тобто коли на йогурт ще тільки має бути сформувати попит. Її ціль — сповістити потенційного споживача про новий товар, про основних і додаткових споживчих властивостях товару, способах його застосування, ціні, наборі супровідних послуг.

Переконуюча реклама підключається на етапі росту, щоб збільшити попит на товар. Ціль — сформувати перевагу до йогурту або марки, виділити його із всієї маси аналогічних товарних пропозицій, переконати в його перевагах. При використанні переконуючої реклами збільшується роль емоційних, увещевательно-переконуючих аргументів, а кількість техніко-технологічних відомостей про товар зменшується.

Реклама, що нагадує, використовується на етапі зрілості й насичення, коли попит на товар відносно стабілізувався або став знижуватися. Ціль — підкріпити правильність зробленого споживачем вибору й нагадати про повторній покупці

Радіореклама йогурту є найпоширенішим способом повідомлення в торгівлі. Радіо є найдемократичнішим засобом зв'язку торгового закладу з покупцями, а радіореклама — дешевою, гнучкою, її легко «вмонтувати» в будь-які інші передачі: концерти, випуски новин, спортивні передачі, навіть у прогнози погоди. Відтак радіореклама дуже ефективна, хоч їй властиві й великі недоліки: неможливість показати товар, швидке старіння, короткочасність тощо. Радіореклама дає значний ефект і за її застосування безпосередньо в торгових закладах (внутрішня мережа трансляції).

Сьогодні йогурти ТМ „Чудо" підтримуються телевізійною рекламою, рекламою в метрополітені та яскравими кольоровими рекламними постерами в місцях продажу. Крім того, з 1 квітня по 31 травня для споживачів впроваджено Акцію з отриманням зручної сумочки з логотипом торгівельної марки "Чудо".

Список використаної літератури

1. Ляшенко Г. Маркетинг: Навч.-метод. посібник / Державна податкова адміністрація України; Академія держ. податкової служби України. — Ірпінь, 2003. — 124с.

2. Маркетинг у прикладах і завданнях: Навч. посібник / За ред. С. М. Ілляшенка. — Суми: Університетська книга, 2006. — 399 с.

3. Маркетинг для магістрів: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / С.М. Ілляшенко (ред.). — Суми : Університетська книга, 2008. — 928c.

4. Маслова Т. Маркетинг. /Татьяна Маслова, Светлана Божук, Ла-риса Ковалик,; Ред. В. Усманов. — СПб.: Питер; М.; Харьков; Минск, 2001. — 128 с.

5. Старостіна А. Маркетинг: Навчальний посібник/ Алла Старостіна, Дмитро Черваньов, Олександр Зозульов,. — К.: Знання-Прес, 2002. — 192 с.

6. Щербань В. Маркетинг: Навчальний посібник/ Володимир Щербань,; М-во освіти і науки України, Черкаська академія менеджменту. — К.: Центр навчальної літератури, 2006. — 202 с.