Характеристика можливостей організації туризму для українських туристів у Нідерландах

1. Загальна інформація про досліджувану країну.

2. Аналіз статистичних даних.

3. Видатні туристські об'єкти даної країни.

4. Цінні лікувально-оздоровчі ресурси та їх розташування.

5. Види туризму, розвинуті на території країни, та географія їх поширення.

6. Основні туристські центри.

7. Розвинутість туристської інфраструктури.

8. Місцеві традиції, звички, вірування та ін., що обмежують туристську діяльність або вимагають дотримання певних правил.

Список використаної літератури.

1. Загальна інформація про досліджувану країну

Королівство Нідерландів, держава в Західній Європі. Площа 41 526 кв. км. Граничить на сході з Німеччиною (577 км.), на півдні - з Бельгією (450), північні й західні береги обмиваються Північним морем (берегова лінія 451 км.). Часто країну називають Голландією за назвою самої багатих і впливової із семи провінцій, що спочатку входили в Республіку З'єднаних провінцій Нідерландів в 16 ст. Столиця – Амстердам.

До складу Королівства Нідерландів, крім основної території в Європі, входять Нідерландські Антильські пів-ва й о.Аруба у Вест-Індії.

По оцінці на липень 2005, у Нідерландах проживали 164 074 91 чоловік, тобто щільність населення становила близько 400 чоловік на 1 кв. км. Ріст населення становить 0,53% у рік в основному за рахунок імміграції із країн, що розвиваються (Марокко, Туреччина).

Вікова структура: 0-14 років 18,1% (хлопчики 1 523 316; дівчинки 1 453 232); 15-64 років: 67,8% (чоловіка 5 627 007; жінки 5 491 802); 65 років і вище: 14,1% (чоловіка 974 037; жінки 1 338 097). Середній вік збільшився з 28 років в 1950 до 39,04 років в 2005 (чоловіка: 38,22; жінки 39,9). Середня тривалість життя - 78,81 років.

Народжуваність в 2005 склала, по оцінці, 11,14 на 1000; смертність - 8,68 на 1000; дитяча смертність - 5,04 на 1000 немовлят, імміграція - 2,8 на 1000. Понад 100 тис. чоловік проживає в Нідерландах в офіційно зареєстрованих гомосексуальних шлюбах і мають право всиновляти дітей.

Зовнішні міграції населення коливалися залежно від економічної й політичної обстановки. Наприкінці 1940- х - початку 1950- х років, коли країна випробовувала серйозні економічні труднощі, з еміграція, переважно в Австралію й Канаду. Після проголошення незалежності Індонезії в 1949 близько 200 тис. нідерландців повернулися на батьківщину. В 1960- х роках в умовах бурхливого розвитку промисловості довелося залучати робітників з Італії, Іспанії й Туреччині.

Національний склад населення: нідерландці 83%, інші 17%, з яких 9% не європейського походження: турки, марокканці, вихідці з Антильських пів-вів і із Суринама, індонезійці.

Після перепису 1971 релігійна приналежність населення в Нідерландах не реєструвалася. По оцінках на 1999, католики становили 31% населення країни, прихильники нідерландської реформаторської церкви - 14%, кальвіністи - 7%, мусульмани - 4,4 %, індуїсти - 0,5%, послідовники інших релігій - 2%, не вказали релігійну приналежність і атеїсти - 39%. В 1993 чисельність мусульман оцінювалася в 600 тис. чіл. До Другої світової війни в Нідерландах існувала більша єврейська громада, майже повністю знищена в результаті депортацій і розстрілів під час німецької окупації. В 1941 у країні проживало 140 тис. осіб, що сповідали іудейську релігію, а за даними перепису 1971 - усього 6 тис.

В 2002 католики становили 31% населення країни, прихильники голландської реформаторської церкви - 13%, кальвіністи - 7%, мусульмани - 5,5%, індуїсти й послідовники інших релігій - 2,5%. 41% населення були атеїстами або не належали ні до однієї з конфесій.

Основною грошовою одиницею Нідерландів до 2002 був гульден: монети чеканилися Державним монетним двором в Утрехті, банкноти випускав державний Банк Нідерландів. З 1 січня 2002 Нідерланди перейшли на євро.

Нідерланди - невелика держава, однак обсяг ВВП в 2004 - 481,1 млрд. дол. США, або 29 500 дол. на душу населення. Ця величина розраховуючи на душу населення - 23,5 тис. дол. (1998), 26,900 (2003) - свідчить, що Нідерланди - одна із самих багатих країн у світі, що займає 12- е місце серед 29 країн, що входять в Організацію економічного співробітництва й розвитку.

73,1% ВВП створюється в сфері послуг, 24,5% - у промисловості, 2,4% - у сільському господарстві (дані на 2004).


2. Аналіз статистичних даних

Щорічні доходи туристичної галузі у Нідерландах на початку ХХІ століття складають близько €8.1 млрд. Ця цифра перевищує навіть доходи країни від експорту рослин і квітів. У 2002 році країну відвідало 9.8 мільйонів туристів.

Біля чверті всіх туристів щорічно прибуває до Нідерландів з Німеччини. Велика частка ринку туристичних послуг належить Великій Британії, США, Канаді, Бельгії, Франції та Італії.

Серед туристичних послуг найбільшою популярністю користуються відвідини Амстердаму. Тут туристів приваблює атмосфера свободи і творчості разом з численними музеями і каналами. Популярністю серед туристів користуються і інші історичні і сучасні міста.

Велика кількість туристів приїздить до Нідерландів для того, щоб подивитися на знамениті поля весняних квітів – нарцисів, гіацинтів та тюльпанів у провінціях Південна та Північна Голландія.

На протязі всього голландського узбережжя знаходиться багато об‘єктів, цікавих для туристичної галузі – міста і села, зони дикої природи. Тут існують великі можливості для занять спортом – віндсерфінгом, парусним спортом, плаванням.

Морські пляжі та береги внутрішніх річок і озер у Нідерландах мають рекреаційне значення.

В країні існує також багато морських, річкових та велосипедних маршрутів для туристів. Інколи велосипедним або річковим маршрутом можна об‘їхати всю країну. Однак особливою популярність користуються велосипедні маршрути, оскільки вся країна покрита густою сіткою сучасних велосипедних доріжок.

3. Видатні туристські об'єкти даної країни

У Нідерландах чимало чудових музеїв. Видатні добутки живопису нідерландських художників представлені в Рейксмюсеуме й будинку-музеї Рембрандта в Амстердамі, музеї Бойманса - ВАН Бенингена в Роттердамі й музеї Маурицхейс у Гаазі, а також у деяких великих провінційних музеях, наприклад музеї Франса Хальса в Харлеме й Центральному музеї Утрехта. Міський музей Амстердама має велику колекцію мистецтва 19-20 вв. У державному музеї Винсента ВАН Гога в Амстердамі зберігається більше 700 картин і начерків майстри. У музеї Креллер-Мюллер у Оттерло теж є більша колекція творів Ван Гога, крім того, там представлене збори творів сучасного мистецтва.

У Амстердамі є кілька церков, що представляють інтерес для туристів. Це - церква Уде- Керк (1300 г.) і церква Неуве- Керк (XV в.). Важко уявити собі столицю Нідерландів без будинків біржі й центрального вокзалу, житлових будинків XVІ- XVІІ ст. Серед архітектурних пам'ятників виділяється Королівський палац, побудований в XVІІ в. на площі Дам - історичному центрі Старого Амстердама.

Гаага - морський курорт, називаний Швенинген. З культурних, найцікавіших визначних пам'яток музей під відкритим небом "Мадурадам", що дає можливість у мініатюрі познайомитися відразу з усіма Нідерландами.

Гаага - це резиденція уряду, парламенту й королівського двору. У місті обов'язково ознайомтеся з Королівською художньою галереєю й будинком Парламенту. Також цікаво прогулятися по частині старого міста XІІІ в. із середньовічними вежами (Бинненхоф і Бюттенхоф). У Гаазі є Палац миру, побудований Эндрью Карнегі в 1913, палац Маурицхейс, міжнародний музей преси, поштовий музей і музей костюма.

4. Цінні лікувально-оздоровчі ресурси та їх розташування

У країні є лікувально-оздоровчі, спортивні (туристичні), пізнавальні системи комплексу. Багато рекреаційних ресурсів: бальнеологічних (мінеральних вод, грязей), кліматичних, ландшафтних, пляжних, пізнавальних.

5. Види туризму, розвинуті на території країни, та географія їх поширення

У туристських потоках майже усіх країн переважають представники середнього класу: від 40 % в Нідерландах до 59 % в Італії. Люди з невисоким достатком займають значне місце в туристичному потоці Франції (36 %) та Італії (31 %). Серед туристів із Німеччини (43 %), Нідерландів (41 %), Великобританії (37 %) провідне місце займають представники вищого класу, які пред'являють попит на найкомфортабельніші умови розміщення.

Розрізняють три види туризму: рекреаційний, науковий та діловий; на перший вид припадає 70%.

Виходячи з цього, можемо розглядати туризм і як популярну форму організації відпочинку, проведення дозвілля, пізнання рідного краю, навколишнього середовища, знайомства з історією, культурою і традиціями країни.

6. Основні туристські центри

Столиця Нідерландів це особлива історія. Амстердам назва, якого позначає "дамба на ріці Амстел". Амстердам, мабуть, єдине місто в Європі в якому можна ходить у будь-якому одязі, а якщо побажаєте, то й без її зовсім.

Сама приємна екскурсія в Амстердамі - прогулянка по романтичним "грахтам" водних каналах, які розділили все місто на острівці, зв'язані між собою містками й мостами. Самий знаменитий міст білосніжний Махере брюг (Худий міст).

Подивитися в Амстердамі коштує державний Рейксмузеум, у якому представлена повна колекція голландського живопису й музей Ван Гога, що багатий крім голландської, ще й французьким живописом.

Амстердам - місто сотень каналів, Зандам, що лежить в 20 км. до півночі від Амстердама, Гаага (Графенхаге) - резиденція уряд.

Великі міста: Гаага (The Hague), Дельфт (Delft), Харлем (Harlem), Лейден (Leaden).

7. Розвинутість туристської інфраструктури

Нідерланди є дуже популярними серед туристів. Щороку країну відвідують у середньому 10 млн. людей з різних частин світу. Більше чверті іноземних гостей приїжджають з Німеччини. Серед туристів багато громадян Великобританії, Сполучених Штатів Америки, Канади, Бельгії, Франції та Італії. Іноземні туристи витрачають в Нідерландах близько 10 мільярдів євро в рік – сума, яка перевищує надходження від експорту квітів та рослин.

У Нідерландах на 2002-2003 було більше 10 млн. стаціонарних і 12,5 млн. мобільних телефонів. Налічувалося 8,5 млн. користувачів мережі Інтернет. У країні працюють св. 250 радіостанцій і 21 телевізійна станція (а також 26 ретрансляторів).

Зовнішня торгівля й транспорт здавна відігравали важливу роль в економіці Нідерландів. У сучасних умовах її розвитку сприяє густа мережа автомобільних (загальна довжина на 1999: 116 500 км, з них із твердим покриттям 104 850 км., включаючи 2235 км. швидкісні магістралі) і залізниць (загальна довжина залізниць на 2002 - 2808 км., з них 2061 км. електрифіковані), внутрішніх водних шляхів (5046 км, з них канали 3745 км) і величезних портів (Амстердам, Делфхзейл Дордрехт, Емсхавен, Гронинген, Хаарлем, Еймуйден, Маастрихт, Роттердам, Тернейзен, Утрехт, Флиссинген).

Велике значення для розвитку міжнародної торгівлі має найбільший у світі порт Роттердама.

Аеропорт Схипхол перебуває в 25 км до південно-сходу від Амстердама. Телефон для довідок: 06/350-34050.

Добратися від аеропорту до міста можна автобусом компанії KLM Road Transport (тел. 020/649-5651, 020/649-1393). Поїздка займає біля напівгодини й коштує 17,5 гульденів.

З містом аеропорт Схипхол зв'язує залізниця. Поїзда цілодобово доставляють пасажирів до центрального вокзалу або до станцій південної частини міста. Поїздка займає близько 15 хвилин і коштує 5,75 гульденів.

Поїздка від аеропорту до міста на таксі обійдеться приблизно в 55 гульденів.

В Амстердамі є кілька вокзалів, але всі основні голландські й міжнародні поїзди прибувають на Центральний вокзал (Centraal Statіon). Інформація про місцеві маршрути доступна по телефоні 06/9292, про міжнародні поїзди - по телефоні 020/620-2266. На вокзалі перебуває інформаційне бюро Нідерландських Залізниць (NS - Nederlandse Spoorwagen).

Автобуси компанії Eurolіnes зв'язують Амстердам з більшістю європейських міст.

Мережа каналів, вік яких датується 15-17 століттями, прорізає центр Амстердама.

Багато компаній пропонують водні поїздки із зупинками в багатьох музеїв Амстердама. Прогулянкові човни компанії Canalbus (Nіeuwe Weterіngschans 24, тел. 020/623-9886) випливають по двох маршрутах між Центральним вокзалом і музеєм Rіjksmuseum. Квиток коштує 12,5 гульденів. Компанія Museumboot Rederіj Lovers (Statіonspleіn 8, тел. 020/622-2181) пропонує поїздку з 7 зупинками близько 20 різних музеїв. Квиток на один день вартістю 22 гульдена надає право на 50%-ную знижку при відвідуванні музеїв.

Водне таксі - новий, але досить дорогою вид транспорту, за допомогою якого можна оглянути визначні пам'ятки Амстердама. Водне таксі можна найняти прямо на набережній каналу або замовити по телефоні (020/622-2181). Вони являють собою зменшені копії звичайних прогулянкових човнів, що курсують по каналах міста. У водному таксі може поміститися 8 пасажирів.

Ціна за півгодинну поїздку - 60 гульденів (плюс вартість посадки - 30 гульденів). За годину поїздки платиться фіксована сума в 150 гульденів, куди входить і вартість посадки в таксі. Кожні додаткові 15 хвилин поїздки понад застережений час коштують 30 гульденів. Оплата береться за поїздку, поза залежністю від кількості пасажирів.

8. Місцеві традиції, звички, вірування та ін., що обмежують туристську діяльність або вимагають дотримання певних правил.

У Нідерландах широко відзначаються християнські свята (Різдво, Великдень і т.д.). Національні свята: День Корольови (30 квітня), що знаменує вступ на престол королеви Беатрікс, а також є вдень народження її матері королеви Юліани; і Річниця звільнення від німецької окупації - 5 травня, коли по всій країні проходять церковні служби на згадку про жертв війни.

Нова етика у Нідерландах відображає кардинальні зміни суспільної моралі, спрямовані на досягнення багатогранної соціальної рівності. Це стосуються вживання наркотиків, добровільного завершення життя, розширення форм шлюбу, у тому числі й одностатевого, легалізації проституції як сфери звичайної зайнятості і легалізації абортів.

У Голландії офіційно дозволене вживання "м'яких" наркотиків (марихуана, гашиш), при цьому сильнодіючі наркотики (опіум, кокаїн, крек) і хімічні препарати заборонені, як і у всіх країнах.

Голландці дуже стримані й терпимі до чужої думки, їхня ввічливість стала приказкою. Входячи в приміщення, місцеві жителі обов'язково здороваються з усіма з, причому це стосується не тільки ділових офісів, але й громадських місць, магазинів і залізничних купе. У країні дуже багато захисників тварин, тому рекомендується не із шуб з натурального хутра й одягу з натуральної шкіри.

У ресторанах танцювати не прийнято, для цього існує безліч дискотек і дансингів. Також однієї з "ресторанних традицій" уважається оплата кожним із сидячих за одним столом, навіть якщо це друзі, тільки своєї частки в загальному застіллі. На святах, офіційних прийомах і вечірках зі стіл з випивкою й закускою також не прийнятий. Поняття "обід" означає звичайно період між 18.00 і 20.00, запізнення вважається ознакою дурного тону.

Вартість послуг звичайно включена в рахунок (чайові не прийняті), але можлива додаткова оплата тільки на подяку за гарне обслуговування (5-10% від рахунку). Чайові дають портьє (0,5 євро), покоївці (0,5 євро в добу), перукареві й таксистові (10% від суми по лічильнику).

Напруга в мережі 220 У, 50 Гц. Розетки загальноєвропейського типу, качани із двома круглими штирьками й заземленням. У готелях зустрічаються окремі розетки з напругою 110 В. для електробритви.


Список використаної літератури

  1. Бочан І. Глобальна економіка : підручник / Ігор Бочан, Іван Михасюк,. - К. : Знання , 2007. - 401 с.
  2. Бовсуновская А. География туризма: учебное пособие / Анна Бовсуновская, ; М-во образования и науки Украины (Киев), ДИТБ . - Донецк : Б.в., 2002. - 410 с.
  3. Кролевець С. Деякі аспекти музейної справи: На прикладі музеїв Нідерландів //Музеї України. - 2007. - № 1. - C. 18-21
  4. Мелько Л. Країна вітряків і тюльпанів //Географія та основи економіки в школі. - 2001. - № 4. - C. 54-59
  5. Мяэотс О. Нидерланды-страна тюльпанов,велосипедов и...детских книг./ //Библиотека. - 1999. - № 4. - C. 79-80
  6. Немоляева М. Международный туризм: вчера, сегодня, завтра: науково-популярна література / М. Э. Немоляева, Л. Ф. Ходорков. - М. : Междунар. отношения, 1995. - 174 с.

загрузка...
Top